Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Илияна Йотова: Няма ясен регламент, който да възпрепятства навлизането на европейските пазари на ГМО продукти

Илияна Йотова
Снимка: Лора Русинова

Евродепутатът Илияна Йотова коментира гласуваните от Европарламента препоръки към Европейската комисия /ЕК/ за начина, по който трябва да се водят преговорите със САЩ за т.нар.Трансатлантическо споразумение за партньорство и инвестиции. Тя мотивира отрицателния си вот с факта, че няма ясен регламент, който да възпрепятства навлизането на европейските пазари на ГМО продукти:

Един от аргументите, с които аз не подкрепих тези препоръки ЕК, беше липсата на именно такъв категоричен текст. Аз исках да бъдат записани по-дефинитивно нещата, да бъде по преценка на държавите – членки, т.е, част от тяхното национално законодателство, както и да има много строг контрол върху това. Знаете, че другите регулации, за страните извън ЕС, тези стандарти са доста занижени. Не бих искала това да се случва и в Европа.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44