Екипажът на военния кораб беше част от подразделението на руския военно-морски флот, който оперира в Средиземно море. Крайцерът "Москва" трябваше да осигурява въздушната сигурност над руската база в Сирия, след като в края на ноември м.г турските военно-въздушни сили свалиха руския бомбардировач СУ-24. Тогава руското военно командване реши да му възложи охраната на базата Хмеймим в Сирия от към море с противовъздушната система С 300. В един момент крайцерът "Москва" работеше по заповед на президента Владимир Путин с френския самолетоносач " Шарл де Гол". Мястото на "Москва" бе заето от пристигналия от Бенгалския залив от руско-индийски учения руски кораб "Варяг". Междувременно от руското военно министерство съобщиха, че е в ход доставката на товари, които трябва да подпомогнат развитието на инфраструктурата в руската база в Сирия, край градчето Хмеймим. Както съобщи полк. Игор Климов от пресслужбата на руското министерство на отбраната досега са били транспортирани до базата в Хмейми близо 14 000 тона товари, без да уточни какво включва това.
Загадъчната смърт на ръководителя на руското военно разузнаване преди дни, за която стана ясно от съболезнования на президента Путин до семейството на ген. Игор Сергун, започна да придобива по-голяма яснота и според една от версиите, той не е починал от пренатоварване във военен санаториум, както бе официално съобщено, а вероятно това е станало по време на пребиваването му в Ливан, без да е ясно какво е правил там.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..