За втори път в Средното общообразователно училище "Максим Горки" в Стара Загора се сформира паралелка след 7 клас за интензивно изучаване на китайски език. Пред "Хоризонт" директорът на училището Марияна Пенчева заяви, че има още две свободни места.
Освен китайски, след 9 клас учениците ще изучават като втори чужд език английски, а от 11 клас и руски. Ще ги обучава една учителка-българка, която е живяла в Китай и има опит в превода, както и двама доброволци,
Те са зпратени, подкрепени и издържани от Института "Конфуций" в София. Безплатни са им учебниците напълно, интерактивни са, сами говорят, пояснява Марияна Пенчева.
Ученичка от "Максим Горки" в момента е на езикова практика в Китай, осигурен е и обмен с ученици от 574-то училище в Санкт Петербург, които също изучават китайския език интензивно. Освен в Стара Загора такива паралелки има две в София и една в Русе.
Сирийското президентство обяви незабавно и всеобхватно прекратяване на огъня след няколко дни на ожесточени сражения в южния сирийски град Суейда, населен предимно с друзи. В провинцията ще бъдат разположени нови сили, за да спрат смъртоносните сблъсъци между бедуински и друзски бойци. Още информация - от редактора Елизабет Гогова:..
Овладян е пожарът във високите части на природен парк "Рилски манастир". Все още обаче има тлеещи огнища, които са под наблюдението на петима пожарникари в района. Служители на горското стопанство на светата обител също на място и съдействат на огнеборците. През последните седмици огънят на височина 2000 метра в горите на манастира периодично се..
На 15 юли се навършиха 9 години от опита за преврат срещу Реджеп Ердоган в Турция. Военните преврати в турската история никога не са донесли нищо добро на страната . След военния преврат през 1960 г. – първият от серията преврати, е въведена либерална конституция, но следващите са все посегателства срещу демокрацията, завършвали с..
"Свидетели сме на точка на пречупване сякаш в отношението на Тръмп към Русия". Това заяви пред БНР политологът Владимир Шопов : "От една страна ми се струва, че имаше известно натрупване на промени през последните месеци, които сочеха в тази посока. Знаете продължаващата подкрепа, макар и с моменти на известна несигурност за украинската..
Камерите на тол системата вече са ефективно включени в контрола на движението по магистралите. От Пътната полиция напомниха, че шофирането в аварийната лента на магистралите вече се наказва е глоба от 1000 лв. и три месеца без книжка. След като камерите на ТОЛ управлението бяха свързани със системата на вътрешното министерство, вече са съставени и..
Тази седмица в Унгария най-популярният опозиционен политик Петер Модяр се качи на кану за символична обиколка из малките градове и села, които до момента твърдо подкрепят управляващата партия ФИДЕС. Модяр изглежда като все по-голяма заплаха за властта на Виктор Орбан - емблемата на консервативния национализъм. Изборите са догодина, но..
Цената на царевицата се повишава на световните тържища през седмицата, отчитат от Софийската стокова борса, цитирани от БТА. Според данните, в Съединените щати царевицата е поскъпнала със 7 долара на тон, като в момента това количество се търгува за 201 долара. Поскъпване има също във Франция и Украйна. На борсата Юронекст рапицата е поскъпнала..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..
Кандидатите за поста бяха шестима - рекорден брой до този момент. Това са: Антон Станков, Мария Матева, Джема Грозданова, Димитър Маргаритов, Мая..
Задържане по принцип за даден вид престъпление е крайно неприемливо. Никое престъпление само по себе си не е основание по принцип човек да бъде..