Български технологични компании и български училища “се срещат“ чрез проекта “Иновациите срещат училището“ по идея на Кристиян Михайлов, съосновател на Професионалната асоциация по роботика и автоматизация (ПАРА).
“Младежите от различни класове от училища от цяла България имат възможност да се докоснат до различни компании – и то български, които създават различни продукти и услуги.“ – каза Михайлов в “Нашият ден“.
“Идеята на инициативата е да подпомогне кариерно учениците в тяхното развитие. От друга страна, да промотира иновативни български компании и да вдъхнови възможно най-много младежи.“
“Българската икономика става все по-иновативна, има нужда от все повече кадри, които да създават по-висока стойност в редица сфери. А и като цяло българското производство има нужда от кадри, които не просто да пренасят кашони от едно място на друго.“ – казва още инициаторът на проекта.
В условия на дистанционно обучение
“От гледна точка на настоящата ситуация могат доста училища да се възползват в самата инициатива. Огромният плюс е, че доста човека едновременно могат да направят среща с такъв тип компания. Определено онлайн средата повече помага, отколкото пречи. Забелязва се нужда учениците да могат да докоснат продуктите, които компаниите създават и да имат по-близка връзка, но предвид коронавируса, няма как това да се случи.“
Плановете
“Очакванията са срещите да продължат през цялата година, включително по възможност и лятото. В зависимост от натовареността на учителите. До момента има 51 училища, които са се записали. И близо 30 компании, които започнаха да презентират пред ученици и други партньори, които пожелаха да се включат в инициативата.“
Повече за инициативата можете да чуете от звуковия файл.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg