Изложбата "Бъди вода" е дебютна за художничката Ани Рангелова. В новооткритата си експозиция във "Vivacom Art Hall", тя представя картини с маслени бои на платно, картини миксмедия на платно и картини микс медия на акрилно стъкло. Нито една от тях не е излагана до момента пред българска публика, разказва Ани Рангелова:
"Картините с масло са рисувани в периода 2019 г. – 2021 г. и отразяват моите вътрешни преживявания в този период. Картините миксмедия са рисувани 2022 г. и са продиктувани от желанието ми да дам по-оптимистични тонове и настроения за хората, когато ги гледат.
Картините миксмедия върху акрилно стъкло изразяват моето желание постоянно да експериментирам. Маслената техника изисква много търпение. Вдъхновявам се от природата, но не рисувам природа, просто черпя от нейните цветове, в природата има всеки един тон. Аз съм на 63 не съм се отказала от мечтите си, това е първата ми изложба и не смятам да е последната, след 21 години планирам нова.
Ани Рангелова се вдъхновява от природата във всичките ѝ нюанси, използва и много цветове и багри от природата.
Интересен и вдъхновяващ е пътят ѝ в изкуството, започва да рисувате с моливи в детството поради финансови затруднения прекъсва с рисуването, но по-късно се завръща към любимото си занимание – рисуването. Идоли в изкуството за нея са Салвадор Дали и Светлин Русев, защото са изключително разпознаваеми и неподражаеми.
Снимки – БНР, личен архив и Vivacom Art Hall Oborishte 5
В епизод 567 "Трамвай по желание" среща своята публика с универсалния сценичен талант Атанас Палюшев. Кой е Палюшев? В своя творчески профил Атанас е лирико-драматичен тенор, школуван в класическото пеене. Завършва първо ВИТИЗ, а после и Консерваторията със специалност оперно пеене. Специализира в прочутото Миланско оперно училище към..
Живеем насред бързо развиващи се технологии, крайни социални нагласи, влияния на глобални тенденции, променящи възприятията и взаимодействието ни със света. За културата на младите българи, за живота на сцената и извън нея и за влиянието върху следващото поколение в "Нашият ден" разговаряме с актьора Филип Буков . Буков е познато лице от..
Как се създава достъпна театрална среда за деца в неравностойно положение – разговор с режисьора и сценограф Олег Степанов и с актьора Владимир Богданов от театралната компания The Balkan Theatre Factory . The Balkan Theatre Factory подкрепя достъпа на деца в неравностойно положение до театъра чрез инициативата "60 от сърце", която..
Гергина Иванова Дворецка e журналистка и поетеса, родена в София. Завършва Софийската гимназия с преподаване на френски език и българска филология в Софийския университет "Свети Климент Охридски”. Още като студентка започва работа в тогавашната "Младежка редакция" на програма "Христо Ботев". Целият ѝ професионален път е свързан с БНР. Още през 1990..
В нашата история, но и в световната такава, артбохемството е особен фактор. Соцбохемството беше и проява на стихиен хедонизъм в творческите среди, но и акт, понякога, на свободомислие и еманципация от идеологическите канони. Говорим за всичко това въз основа на културния и творческия живот във Варна през десетилетията на социализма. Повод е и книгата..
Жителите на троянското село Черни Осъм са обезпокоени от развитието на проекта за изграждане на язовир в близост до населеното място. В "Нашият..
Световноизвестният гръден хирург проф. Валтер Клепетко, който до пенсионирането си бе ръководител на катедрата по хирургия в Университетската болница..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg