От партия ГЕРБ разкритикуваха намерението на правителството да даде великденски добавки на пенсионерите. Според Менда Стоянова мярката не може да е постоянна, защото тези суми не са планирани в бюджета.
Това означава само едно - решението е ад хок и е продиктувано единствено и само от президборната ситуация преди евроизборите. И за това ги наричам предизборно пазаруване. ГЕРБ не е против това да се вдигат пенсиите на нашите родители. Нашата политика беше в тази посока, но за да се увеличават пенсиите, трябва да има обективни условия - растеж на брутния вътрешен продукт, на работните места, които генерират данъци и осигуровки, добра работа на приходните агенции. Всичко това обаче в момента изобщо не е на лице, каза Менда Стоянова.
В отговор председателят на парламентарната комисия по социална политика Корнелия Нинова обясни, че в хазната има достатъчно добри приходи, за да се гарантират пенсионните добавки.
Парите ще дойдат от държавния бюджет чрез трансфер към бюджета на Националния осигурителен институт. Осигурени са от преструктуриране и икономии в държавния бюджет. Няма да се налага да се прави актуализация на бюджета. Парите ги има. Твърдението на колегите от ГЕРБ, че е предизборно, отхвърлям. Правихме подобни великденски и коледни надбавки на пенсиите по време на предишно управление на БСП. Правихме го миналата година. Тогава нямаше избори. Заложена е в програмата на БСП такава социална политика. Изпълняваме предизборни ангажименти, каза Нинова.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.