Деквалифицират и десоциализират ли се майките у нас заради двете години майчинство? До тях ли опря пазарът на турда и защо работодателите отново лансират идеята си да се намали отпускът за раждане и отглеждане на дете в България?
Позицията ще защити изпълнителният директор на Асоциацията на индустриалния капитал в България Добрин Иванов.
Отговорът е на майки от Пловдив, чиито аргументи срещу поредната готвена срещу тях рестрикция събра в анкетата си Елена Крушкова.
И още от Пловдив:
Движението в Пловдив ще се разтовари, но ... в неопределено бъдеще време. Според кмета Иван Тотев това ще стане чрез построяването на нов мост над река Марица. Засега има само проект. Догодина ще се изготвя строително разрешение, а едва след това ще се търси финансиране, вероятно от държавата, ако тя даде. Какво още „отчете“ кметът за работата по възловите проекти в Пловдив – обобщава в репортажа си Веселина Пеева.
Какви са успехите на пловдивската полицейска дирекция по разкриването на престъпления през септември и октомври? Отчета на директора на полицията в Пловдив старши комисар Атанас Илков представя в репортажа си Стоян Терзиев.
В екополицаи са се превърнали част от служителите на община Асеновград, разкривайки незаконни сметища. Защо броят им драстично расте и какви са санкциите разказва в репортажа си Емилия Куюмджиева.
В навечерито на Деня на народните будители 1 ноември, този следобед ще отидем до Пещера, за да ви срещнем с един съвременен будител. Мария Джуркова е автор на играта „Възрожденско приключение“, чиято цел е да „съживи“ будителите, особено за младите поколения. Как става това – разказва Мария.
В „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува Лана Петкова, учител по йога, соционалитик, иконописец и може би една от най-известните украинки в Пловдив. Родена е в Харков, но преди 30 години любовта я води в града под тепета, където намира и своята реализация. Създава собствена програма, която кръщава Ланетика. Според Лана йога дава сила и..
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня. От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..