Eмисия новини
от 21.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стефан Грозданов: Подготовката на Монтана е от особена важност за новите играчи в отбора

Футболният отбор на Монтана е на лагер в Банско. Старши треньора Стефан Грозданов заведе в Пиринския балкан група от 23-ма играчи, които ще тренират през следващите две седмици. Футболистите основно ще наблегнат над физическата си подготовка.

Две контролни срещи ще имат монтанци в Банско. Първата е на 1 юли срещу "Септември" Симитли, втората е срещу "Локомотив" Пловдив на 8 юли. От 11 до 16 юли отборът ще си е у дома, а след това от 17 до 27 юли подготовката за пролетния дял на шампионата на АПФГ ще премине в Правец.

С Монтана заминаха и двама юноши - вратаря Лени Георгиев и нападатиля Валери Беров. "Не е изключено в по-късен етап от подготовката на отбора в Банско да се присъединят и още футболисти. Лагер- сбора ще е от особена важност за дошлите на проби в тима Денис Шивачев, Александър Балездров и Георги Серафимов", заяви новия треньор Стефан Грозданов.

Георги Аврамов не замина с групата. Очаква се полузащитникът да премине медицински преглед в София.

Групата за лагера в Банско:

Вратари: Христо Иванов, Юлиян Левашки, Атанас Ершинков и Лени Георгиев.

Защитници: Емил Копаранов, Тихомир Трифонов, Антон Личков, Георги Иванов, Радослав Бачев, Денис Шивачев.

Полузащитници: Светлан Кондев, Йордан Тодоров, Димитър Илиев, Владимир Мичев, Андерсон, Даниел Гаджев, Янко Сандански и Николай Чипев.

Нападатели: Борис Кондев, Луис Едуардо, Александър Балездров, Георги Серафимов и Валери Беров.
По публикацията работи: Любо Андреев
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна