Говорител на Министерството на финансите на Съединените щати заяви в четвъртък, че финансовият департамент вече позволява на американските институции за финансови услуги да обработват лични парични преводи за Афганистан, за които се твърди, че представляват 4% от брутния вътрешен продукт на страната.
Медийни информации също така предполагат, че висш служител на Афганистанската централна банка е призовава Министерството на финансите на САЩ и Международния валутен фонд да предоставят на ръководеното от талибаните правителство ограничен достъп до активите на страната, които преди това бяха замразени.
САЩ замразяват милиарди долари от резервите на Афганистан, лишавайки талибаните от средства
По-рано Western Union обяви, че възобновява услугите за лични трансакции с Афганистан, което дава възможност на клиенти от 200 държави да прехвърлят лични средства в посока на азиатска държава.