Eмисия новини
от 21.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Килиан Мбапе напусна лагера на Франция

Килиан Мбапе
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Звездата на националния отбор по футбол на Франция - Килиан Мбапе, няма да играе в последния двубой от световните квалификации срещу Азербайджан и ще се завърне в лагера на Реал (Мадрид), съобщи АП.

Мбапе напуска селекцията на „петлите“ заради проблем в глезена. Той отбеляза два гола в срещата с Украйна в четвъртък за крайния успех с 4:0.

Футболната федерация на страната съобщи, че Мбапе „все още усеща последиците от възпаление в областта на десния глезен и се нуждае от изследвания“.

Нападателят ще бъде подложен на медицински тестове в испанската столица по-късно днес.

За срещата с Азербайджан в неделя Франция ще бъде и без съотборника на Мбапе в Реал - Едуардо Камавинга, също с контузия, и без полузащитника на Рома - Ману Коне, който е наказан. Мачът е последен за тима на Дидие Дешан в пресявките за Мондиал 2026 и е без значение, след като „сините“ вече си осигуриха участие на турнира.


По публикацията работи: Любомир Тодоров
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени