Един от най-известните композитори в забавната музика – Развигор Попов – получи „Златен век“ от Министерство на културата. Отличието се присъжда за изключителен принос към българската култура и за развитие на културното сътрудничество. Наградата представлява печата на цар Симеон Велики във вид на медал и грамота. Дни след събитието музикантът сподели вълнението си в студиото на Радио България:

Свиря предимно евъргрийни и джаз класика. В пиано баровете в България обикновено акомпанирам на партньор – често това е жена ми, а друг път работя с Николай Калчев. Той е изключителен певец и се познаваме от доста време.С нетърпение очаквам месец декември, защото тогава отивам в Лондон. Имам приятели в един клуб за инструментална музика. Контактът с публиката там е невероятен и ме зарежда с положителна енергия за цяла година напред.
Навършват се 80 години от рождението на Богомил Гудев, който за съжаление вече не е сред нас. Изключителен поет и музикант, той умееше да подбира най-удобните срички, които да „прилегнат“ на певеца като добре скроена дреха – спомня си Развигор Попов и продължава:
През 90-те години на миналия век двойката основава музикална детска школа в Двореца на децата.
Щом спортистът приключи кариерата си, той става треньор – казва музикантът. – Ние разсъждавахме по същия начин и се насочихме към педагогиката. Нашата школа е само за любители. Предупредихме родителите, че ще ги запознаем със стойностната музика и ще формираме у тях вкус. Учим ги да четат ноти и да музицират от душа и сърце. Имали сме и деца, които показват големи заложби и съветваме родителите да ги насочат към професионални занимания. Много сме щастливи, че именно ние сме откривателите на такива таланти.
На 16 ноември 2025 г. в 19.30 ч. в католическата катедрала "Св. Йосиф" в София ще се проведе бароков концерт, посветен на празника на покровителката на църковната музика – римската мъченица св. Цецилия. Концертът "Cantantibus organis" е част от..
Още с появата си на българската музикална сцена преди почти 20 години, рок музикантът Тома Здравков ни спечели с автентичното си присъствие. Макар и посветен основно на рокендрол, пънк и кънтри звука, Тома винаги е бил далече от образа на лошо момче –..
Вълнуващо преживяване предлага Европейският музикален фестивал на столичните меломани на 10 ноември. 2500 години от основаването на легендарния с красотата си италиански град Неапол ще бъдат отбелязани със специално събитие – концерт на формацията Ars..
На 16 ноември 2025 г. в 19.30 ч. в католическата катедрала "Св. Йосиф" в София ще се проведе бароков концерт, посветен на празника на покровителката на..
Още с появата си на българската музикална сцена преди почти 20 години, рок музикантът Тома Здравков ни спечели с автентичното си присъствие. Макар и..