Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Антъни Иванов с престижна победа на 200 м бътерфлай

Снимка: БТА

Българският плувец Антъни Иванов спечели коронната си дисциплина 200 метра бътерфлай на силния турнир в Грийнсбъро (щат Северна Каролина, САЩ) и записа трето време в комбинираното класиране на плувния US Open. Надпреварата на голям басейн се провежда едновременно в девет града, заради предпазните мерки срещу коронавируса, да не се събират много състезатели на едно място – максимум по стотина, съобщи BGSwim.com.

Антъни плува за 1:58,51 минути, с което влезе в топ 20 на световната ранглиста на дисциплината. Преди това Иванов плува 400 м. свободен стил и завърши трети (3:57,14 мин.). 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Жълт код за студено време е подаден за 5 области в Североизточна България

В понеделник минималните температури ще са между минус 15 и минус 10 °. По-високи ще са стойностите в Западна България. В София ще е около минус 4°. Сутринта край реките са възможни и мъгли. През деня ще е предимно слънчево. Температурите ще..

публикувано на 23.02.25 в 17:42

Заради войната в Украйна разляха червена боя пред руското посолство

Червена боя беше разлята пред посолството на Русия в София. От видео, публикувано във "Фейсбук" страницата на БОЕЦ, се вижда как симпатизанти на организацията свалят бидони с боя пред сградата и разливат боята. Те развяват знамето на Украйна и държат..

публикувано на 23.02.25 в 14:05

Представят българския туризъм в Швеция и Дания

Пред българското посолство в Стокхолм е открита изложба на емблематични културни и природни туристически обекти от България. "България е страна с впечатляваща история, богато културно-историческо наследство и неповторима природа. Тази изложба е..

публикувано на 23.02.25 в 12:47