2095 са новите случаи на коронавирус, установени в България за последното денонощие. Това са 39,54% от направените 5298 PCR теста. Най-много новозаразени са регистрирани в столицата София - 312. Следват Пловдив - с 273, Варна - със 156, и Стара Загора - със 152 нови случая. Това показват актуализираните данни на Единния информационен портал към полунощ. 7045 пациенти с коронавирус се намират в лечебни заведения, 580 от тях са в интензивни отделения. 150 души са починалите с Covid-19 за денонощие, излекувани са 1858. Официално обявените активни случаи са 90 128.
В сряда минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, по-ниски в североизточните райони до минус 7°. В София ще е около минус 1°. През деня над Западна България ще бъде предимно облачно. Над Източна България ще е слънчево с временни..
Списанието на БТА ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио. То беше представено днес на специално събитие в Мраморното фоайе на радиото. На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през..
Само няколко седмици след като беше обявена за "Писател на 2024" на годишните награди на "Столична библиотека" и след отличието за "Нишка" за роман на годината в категория "Българска литература" на наградите на Ozone.bg, Виктория Бешлийска отбелязва..
В "България днес" говорим за ролята на българските организации за подобряване живота и отношението към сънародниците ни в съседна Сърбия. Събеседник по..
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна..
За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава,..