В Скопие днес ще се проведе първо заседание на Работната група за икономика, търговия и иновации между България и Република Северна Македония, съобщи Министерството на икономиката. Начело на българската делегация е министърът на иновациите и растежа Даниел Лорер. Той ще съпредседателства срещата заедно с македонския министър на финансите Фатмир Бесими.
На заседанието ще бъдат набелязани възможности за разширяване на отношенията, както в търговията, така и в областта на инвестициите. Лорер ще посети и Бизнес форум с участието на представители на български и северномакедонски търговски камари и браншови организации
В сряда минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, по-ниски в североизточните райони до минус 7°. В София ще е около минус 1°. През деня над Западна България ще бъде предимно облачно. Над Източна България ще е слънчево с временни..
Списанието на БТА ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио. То беше представено днес на специално събитие в Мраморното фоайе на радиото. На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през..
Само няколко седмици след като беше обявена за "Писател на 2024" на годишните награди на "Столична библиотека" и след отличието за "Нишка" за роман на годината в категория "Българска литература" на наградите на Ozone.bg, Виктория Бешлийска отбелязва..
В "България днес" говорим за ролята на българските организации за подобряване живота и отношението към сънародниците ни в съседна Сърбия. Събеседник по..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много..
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна..