Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Благой Тодев е световен вицешампион по биатлон за младежи

Огромен успех постигна 20-годишният българин от Банско Благой Тодев. На младежкото световно първенство по биатлон в Солт Лейк Сити той успя да се пребори за сребърния медал в преследването на дистанция 12,5 км.

 Тодев, който миналия месец стана европейски шампион на индивидуалния старт на 15 км допусна този път в САЩ една грешка в четирите стрелби и завърши на 14 секунди след победителя Мартин Невланд от Норвегия. 

Предния ден Тодев остана на 0,9 секунди от бронзовия медал в дисциплината спринт.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отговорност, единство и сигурност – германските импулси за бъдещето на Европа

Под мотото "Отговорност, единство и сигурност" на 5 и 6 ноември 2025 г. в хотел "Хаят Риджънси София" се проведе германо-български семинар за журналисти и общественици. Организатори бяха Европейската академия в Берлин в сътрудничество с Федералното..

публикувано на 07.11.25 в 15:30

Научноизследователският кораб "Св. св. Кирил и Методий" отплава за Антарктида

Научноизследователският кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) отплава от Варна след тържествена церемония по изпращане на Морската гара. В своето четвърто плаване до Антарктида се очаква корабът да достигне до българската антарктическа база на..

публикувано на 07.11.25 в 14:54

По съседски: Събития с балкански адрес

Еврокомисията похвали напредъка на Черна гора към ЕС Северна Македония се нуждае от решителни действия и реформи, за да започне преговори с ЕС, пише в годишния доклад на Еврокомисията за напредъка на страните към пълноправно членство,..

публикувано на 07.11.25 в 10:10