Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Малки полицаи в районното

4
Снимка: ОДМВР Шумен

Ученици от Шумен посетиха районното управление в града, за да се запознаят отблизо с работата на полицията. Инсп. Ирина Панова от Детска педагогическа стая ги запозна с оперативните дежурни и работата по координация на полицейските екипи в града и областта.

На децата беше обяснен механизмът за работа на тел. 112 и случаите, в които да го ползват, както и че авторите на фалшиви сигнали се наказват с парична глоба в размер на 2000 лева.

С интерес те наблюдаваха различни точки от видеонаблюдението в областния град. Показани им бяха помещенията за задържане в полицейското управление, стаята за разпознаване на лица.

Гл. инсп. Галин Божилов от Охранителна полиция ги запозна с работата на униформените на улицата, с техните задължения и правомощия, с оборудването при охрана на спортни и масови мероприятия.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Планинско изкачване

Започна планинско изкачване "Шумен"

С церемония и поднасяне на венци и цветя пред паметната плоча на автомобилния пилот Валерий Великов на входа на парк "Кьошковете" започна състезанието по планинско изкачване "Шумен". Кметът на общината и председател на организационния комитет на състезанието Христо Христов, председателят на Автомобилната федерация на България (АФБ) Калоян Станчев и..

публикувано на 19.07.25 в 15:39

Катастрофа към Пети километър

Пътен инцидент е станал около 9:00 ч. тази сутрин в участъка от Шумен към Пети километър, съобщават от Областната дирекция на МВР - Шумен. По първоначални данни лек автомобил „Форд“, с шуменска регистрация, управляван от 67-годишен шуменец е ударил 36-годишен мъж от Разград, който е пресичал пътното платно. Пострадалият е с травма на крак...

публикувано на 19.07.25 в 10:39

Четирима в МБАЛ - Шумен след катастрофата

Двама мъже и две момичета са на преглед в шуменската болница след тежката катастрофа днес следобед край Смядово, съобщават от шуменската полиция. По първоначална данни, са се сблъскали лек автомобил „Ауди“ с бургаска регистрация, управляван от 36-годишен мъж от село Салманово, движещ се в посока Карнобат и автомобил „GWM TANK“ с чужда регистрация,..

публикувано на 18.07.25 в 16:45

Няма да затварят Шуменското плато заради леопарда

Няма да бъде затваряно за посещения на туристи Шуменското плато заради черния леопард, който отново бе видян на територията на природния парк. В събота и неделя там ще се проведе автомобилното състезание „Планинско изкачване – Шумен“. Това съобщиха от временния кризисен щаб. Шест екипа служители от Регионалната дирекция на горите в Шумен и съседните..

публикувано на 18.07.25 в 15:29

Тежка катастрофа край Смядово

Тежка катастрофа е станала край Смядово на пътя Шумен - Карнобат. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за пътния инцидент е получен в 14:17 часа в оперативната дежурна част на Областната дирекция на МВР. На място са изпратени екипи на полицията, пожарната и спешна помощ. По първоначална данни, са се ударили две превозни..

публикувано на 18.07.25 в 15:07

Отменят Зеленото училище

Планираните летни занимания, организирани от Центъра за подкрепа за личностно развитие – ОДК „Анастас Стоянов“ в Шумен в   базата на Зеленото училище в Природен парк „Шуменско плато“, се отменят. Това съобщават от общината. Те трябваше да започнат от 21 юли - понеделник, и да се провеждат до 1 август включително. Причината за решението на..

публикувано на 18.07.25 в 13:19

Памет за Дякона

188-годишнината от рождението на Васил Левски бе отбелязана в Русе с възпоменателна церемония пред открития през 2020 година паметник на Апостола на свободата в Парка на възрожденците.  В началото бе приет почетният строй от началника на русенския гарнизон подполковник Павлин Илиев.  Според историка д-р Веселина Антонова, Русе е посещаван от Дякона..

публикувано на 18.07.25 в 13:06