1918 са новите случаи на коронавирусна инфекция в страната през изминалото денонощие. Това са малко над 11 процента от направените близо 17 500 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал.
205 са новозаразените във Варненска област. Продължава да нараства двуседмичната заболеваемост, която вече е 464 новозаразени на 100 хиляди население. 787 са поставените дози ваксина през изминалото денонощие. 136 524 са хората със завършен ваксинационен курс, а подсилваща доза е поставена на 19 255 души.
В Добричка област новите случаи са 14, а поставените дози ваксина са 131. Над 42 хиляди са добричлиите са със завършен ваксинационен курс, а подсилваща доза е поставена на 4505 души. Двуседмичната заболеваемост в областта все още е ниска - 161 новозаразени на 100 хиляди.
Активните случаи в цялата страна са 106 712.
53 души са починали вследствие на усложенения от инфекцията като повече от 96 % не са били ваксинирани.
В болници са настанени малко над 4 300 пациенти с Ковид-19, със 138 повече от предното денонощие, като 455 от тях са в интензивен сектор.
В последния почивен ден за Нова година са поставени 6 830 дози ваксини. 1 916 392 души са със завършен ваксинационен курс, подсилваща доза е поставена на 283 435 души.
До момента са завършени и приети ремонтите на 40 спиркозаслона в районите „Одесос“ и „Приморски“. В останалите райони — „Владислав Варненчик“, „Младост“ и „Аспарухово“ — са възложени дейности по ремонт на над 100 спиркозаслона, включително подмяна на стъкла, покриви, ремонт на пейки и стъклодържачи. Тези дейности все още не са финализирани с..
Екипи на пожарната са все още на мястото на загасеният вече пожар в гробищния парк на с. Тополи. Огънят е пламнал тази нощ, съобщи кметът на селото Благовест Георгиев. Няма пострадали хора. Пожарът е станал на мястото, където има струпани купчини изсъхнали зелени отпадъци от почистването на гробовете. Това е четвъртият голям пожар на територията..
Протест срещу задържането на варненския кмет Благомир Коцев и двама от общинските съветници излязоха днес жители и на Добрич. Пред сградата на съдебната палата те изразиха недоволството си пред избирателното правосъдие и политическия натиск върху съдебната система. Според събралите се протестиращи в Добрич действията срещу представителите на..
Пореден протест в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев събра столичани пред Съдебната палата, след като вчера Софийският апелативен съд остави за постоянно в ареста Коцев и двама общински съветници след 10-часово заседание. Кметът на Варна и двамата общински съветници остават в ареста Много хора се събраха пред Съдебната палата в столицата,..
Във Варна протестират в подкрепа на кмета Благомир Коцев (СНИМКИ и ВИДЕО) Варна с втори протест в подкрепа на кмета Благомир Коцев (СНИМКИ) Трети протест в подкрепа на Благомир Коцев във Варна (СНИМКИ) Изпълняващият функциите кмет на Варна - Павел Попов, опроверга тиражирана в някои медии информация, свързана с обществената поръчка,..
От утре – 19 юли, събота, басейн „Юлиян Русев“ в Плувен комплекс „Приморски“ ще бъде затворен за период от десет дни – до 21 часа на 28 юли включително, информират от Общинското предприятие „Спорт - Варна“. Това се налага във връзка с необходимостта от периодична профилактика и съгласно Инструкция № 34 за хигиената на спортните обекти. Ежегодна..
Ловна камера, поставена в землището на село Снежина, община Провадия, е заснела на 10 юли, четвъртък, животно, което по външни белези наподобява черния леопард, обект на общественото внимание. На 16 и 17 юли жителите на вълчидолското село Караманите са наблюдавали от голямо разстояние черно животно, което наподобявало леопард. Те са предоставили и..