Англия и Русия завършиха 1:1

Англия и Русия завършиха 1:1 в среща от група В на Европейското първенство, а руснаците измъкнаха точката супердраматично във 2-ата минута на добавеното време. Ерик Дайър откри за Англия от фаул в 73-ата минута, но в 92-ата резервата Денис Глушаков изравни. Така Англия отново не успя да спечели дебютния си мач на Европейски финали, а мачът на 16-и юни в Ланс срещу съседите от Уелс се очертава важен повече за тях. Ден по-рано руснаците играят със Словакия.

Англичаните наложиха невероятно високо темпо от самото начало на мача и атаките към Игор Акинфеев вещаеха постоанни опасноти. Още в 4-ата минута Хари Кейн свали топката към Деле Али, чийто удар обаче мина надп вратата. Секунди по-късно Адам Лалана стреля опасно след пробив и пас на Кайл Уокър, но отново Акинфеев спаси.

До края на полувремето картинката не се промени, като пропуски направиха Рахим Стърлинг и Уейн Рууни в края на първото полувреме.

Началните минути на втората част също бяха за англичаните, които пропуснаха поредните си възможности, веднъж чрез Рууни, а в 59-ата минута Ерик Дайър едва не си вкара автогол след центриране на Олег Шатов от фаул за Русия. Постепенно руснаците се активизираха и след още 6 минути удар на Фьодор Смолов мина на сантиметри от вратата на Джо Харт.

В 71-ата минута руснаците отново се отърваха от гол във вратата си, пак заради отличния Акинфеев. Адам Лалана подаде на Рууни, който стреля, вратарят спаси, а след това топката срещна напречната греда. Тук изглеждаше по всичко, че топката влиза във вратата, а Стърлинг опита да довкара на добавка, но кълбото отказваше да влезе и отново се отби в гредата, преди да напусне вратарското поле.

Две минути по-късно обаче беше отсъден фаул в опасна близост след фаул на Георгий Шенников. Ерик Дайър се разписа за 1:0 с мощен изстрел под гредата.

В 92-ата минута обаче англичаните бяха наказани. Смолников проби от ляво и центрира, топката попадна на главата на капитана Березуцки, който я насочи към вратата. Сантиметри преди да влети в мрежата се намеси резервата Денис Глушаков и я заби със сила за 1:1.

Англия – Русия 1:1

1:0 Ерик Дайър 73‘

1:1 Денис Глушаков 90+2‘

Англия: Харт, Уолкър, Роуз, Кейхил, Смолинг, Дайър, Али, Стърлинг (87 – Милнър), Лалана, Рууни (77 – Уилшър), Кейн

Русия: Акинфеев, Смолников, Игнашевич, Нойщедтер (80 – Глушаков), Кокорин, Смолов (85 – Мамаев), Головин (77 – Широков), Березутски, Шатов, Сченников, Дзюба