Англия с победа над Уелс на Европейското

Швеция - Дания е интересния двубой от баражите за Европейското първенство по футбол през 2016

Англия записа драматична победа над Уелс с 2:1 в среща от втория кръг във втора група на Европейското първенство по футбол във Франция, играна на стадион "Феликс Боларт" в Ланс. Победното попадение за англичаните реализира Дани Стъридж във втората минута на добавеното време.

Гарет Бейл изведе Уелс напред в 42-ата минута, след като бе точен от пряк свободен удар от 35 метра, но в 56-ата минута резервата Джейми Варди изравни с първия си удар към вратата на Уейн Хенеси. Срещата вървеше към равенство 1:1, но Стъридж донесе първата победа на Англия на Евро 2016 с удар от малък ъгъл в 92-ата минута.

В класирането в групата водач е Англия с 4 точки, пред Словакия и Уелс с по 3 и Русия с 1.