Белгия отстрани Унгария, среща Уелс на четвъртфиналите

Снимка: uefa.com

Белгия разби с 4:0 Унгария и ще се изправи срещу Уелс на четвъртфиналите на Европейското първенство. Тимът на Марк Вилмотс имаше преднина през целия мач, но вкара три гола в заключителните минути.

Унгарците също имаха своите шансове, но ударите на Балаш Джуджак и останалите му съотборници минаваха покрай вратата. Стражът им Габор Кирали пък направи няколко впечатляващи спасявания.

Тоби Алдервейрелд направи 1:0 след удар с глава, засичайки центриране на Кевин Де Бройне от свободен удар. Малко след това плеймейкърът на Белгия удари греда след прекрасно изпълнение на фаул.

Резервата Мичи Батшуай направи 2:0 с първото си докосване в срещата в 78-та минута, когато се възползва от хубав пас на Еден Азар. Самият Азар вкара третия гол след индивидуален пробив и техничен удар по диагонала. Друга резерва - Яник Ферейра Караско довърши унгарците с бърза контраатака в 90-та минута.