Гърция и Япония се самоубиха с нулево равенство

Япония и Гърция не успяха да се победят на Световното
Снимка: FIFA

Отборите на Япония и Гърция завършиха 0:0 в скучно реми, като гърците играха близо час с човек по-малко заради втори жълт и червен картон на капитана си Константинос Кацуранис в 37-ата минута. Японците доминирха и владееха топката през по-голямата част от мача, но така и не намериха начин да вкарат победен гол.

Преди почивката нямаше кой знае колко опасни момента пред двете врати, като най-интересната ситуация бе в 37-ата минута, когато капитанът на Гърция набързо натрупа два жълти картона и получи съответно червен. Още до края на полувремето старши треньорът Фернандо Сантош направи 2 промени - в игра се появиха Гекас и Карагунис.

През второто полувреме Гърция, въпреки че беше с човек по-малко, започна по-активно, като Торосидис опита няколко далечни удара. 20 минути преди края японците стигнаха до най-доброто си положение - топката стигна до Окубо, който пропусна от чиста позиция.