Германия и Гана завършиха 2:2 в оспорван мач

Германия-Гана 2:2
Снимка: bta.bg

Германия и Гана завършиха 2:2 в среща от втория кръг в 7 група на Световното първенство по футбол в Бразилия.

Възпитаниците на Йоахим Льов откриха резултата в 51-а минута  след гол с глава на Марио Гьотце.

Гана стигна до обрат с попадения на Андре Аю в 54-а и на Асамоа Гиан в 63-а минута.

Резервата Мирослав Клозе в 71-а минута изравни за Германия и  стана най-резултатният германски футболист на световни
първенства с 15 гола. Така той се изравни на върха във вечната ранглиста на голмайсторите на световни първенство с бразилеца
Роналдо, който също има 15 попадения.

Преди попадението Клозе имаше 14 гола на световни първенства, колкото и германската легенда Герд Мюлер.

Роденият в Полша нападател стана голмайстор номер 1 в историята на германския национален отбор на 6-и юни 2014-а
година със своя 69-и гол, подобрявайки постижението на Герд Мюлер от 68 попадения. Клозе вкара хеттрик в първия си мач на Мондиал срещу  Саудитска Арабия през 2002-а година и завърши първенството с пет  гола.   Той добави още пет гола през 2006-а година, а през 2010-а завърши с четири попадения.