Германия също отива на четвъртфиналите

Снимка: FIFA

Отборът на Германия стана поредният четвъртфиналист на Световното първенство по футбол в Бразилия. Бундестимът постигна трудна победа с 2:1 над Алжир на осминафинала и продължава напред.

Германците обаче стигнаха до успеха едва в продълженията. В 92-рата минута Андре Шюрле даде преднина на своя тим, а в 119-ата минута Месут Йозил добави втори гол. В допълнителното време пък Абделмумене Джабу направи поражението на африканците по-малко болезнено.

Преди това двата тима не си вкараха в редовното време, като основна вина за това има и вратарят на Алжир Райс Мболи, който изигра поредния си страхотен мач на световното и направи няколко великолепни спасявания. Все пак стражът на ЦСКА капитулира в продължението и той и съотборниците му се сбогуваха с турнира.

Германия продължава напред и ще срещне Франция на 1/4 финала.