Холандия завоюва третото място на Мондиал 2014

Холандия остана трета на Мондиал 2014
Снимка: FIFA

Холандия нанесе ново тежко поражение на домакина на Мондиал 2014, побеждавайки Бразилия с 3:0 в двубоя за третото място на шампионата. Така селекцията на Луис Ван Гаал завършва турнира без нито една загуба в редовното време и за първи път в историята са на трето място на световно първенство. "Селесао" пък остава на четвърто място, като отборът допусна цели 14 гола в своята врата, 10 от които в последните си два двубоя.

Робин ван Перси откри от дузпа в 3-ата минута, а Дейли Блинд удвои в 17-ата и предопредели крайния изход. В добавеното време Джорджиньо Вийналдум оформи класиката.

Публиката  беше свидетел на няколко доста спорни решения на съдията от Алжир Джамел Хаймуди.

Финалът за световната титла между Германия и Аржентина е утре вечер от 22:00 часа българско време на стадион „Маракана” в Рио де Жанейро.