Европейските пазари на акции бележат слабо понижение въпреки серията солидни икономически данни от еврозоната и ЕС, тъй като инвеститорите са предпазливи на фона на очакваните днес преговори на Вашингтон и Москва, имащи за цел да отслабят напрежението около руско-украинската "кримска" криза. Търговията е доста вяла и предпазлива преди днешната серия важни икономически данни от САЩ с акцент върху ADP проучването за работната заетост в частния сектор (от 15:15 ч.), ISM индекса на активността в сектора на услугите през февруари (от 17:00 ч.) и важната т.нар. "Бежова книга" на Фед за развитието на американската икономика (от 21:00 ч.), но основното внимание на инвеститорите остава насочено към утрешното заседание на ЕЦБ и петъчните данни за американския пазар на труда.
Днес основните европейски индекси регистрират слабо понижение след вчерашното най-солидно възходящо рали от близо 8 месеца насам като реакция на новините за известно отслабване на напрежението около украинската криза. Решението на руския президент Владимир Путин да сложи край на "успешното" военно учение близо до границата с Украйна и неговите коментари, че на този етап не смята да използва военна сила в конфликтната точка - Кримския полуостров, доведе вчера до рязко повишение на глобалния риск-апетит и до най-силното представяне на европейските акции от 8 месеца насам, като борсите в Европа успяха изцяло да наваксат солидния срив от понеделник.
Днешната настройка на финансовите пазари обаче е доста по-предпазлива въпреки серията солидни европейски икономически данни (31-месечен връх на бизнес активността в еврозоната през февруари, много силен ръст на продажбите на дребно през януари и потвърденото от Евростат постепенно ускоряване на европейския икономически растеж в края на 2013-а година), тъй като тези добри икономически показатели намаляват вероятността за предприемане на нови стимулиращи мерки на утрешното заседание на ЕЦБ (почти нулират шанса за ново понижение на евролихвите).
Общият европейски индекс Stoxx Europe 600 се понижава с 0,21%, но след вчерашен ръст с 2,1% (най-солидно еднодневно повишение от юли 2013-а година), немският индекс DAX се понижава с 0,35%, а френският индекс CAC 40 с 0,36%, след като вчера борсите във Франкфурт и Париж регистрираха солидни ръстове от около 2,45%. Британският индекс FTSE100 също бележи спад с 0,51% въпреки днешните по-добри данни за активността в сектора на услугите на Острова през февруари.
Въпреки предстоящите важни икономически данни от САЩ до края на седмицата и утрешните заседания на ЕЦБ и АЦБ инвеститорите в Европа и в глобален план остават подвластни на новините около руско-украинската "кримска" криза, като вниманието днес е насочено към предстоящата дискусия НАТО-Русия в Брюксел и срещата "тет-а-тет" на американския държавен секретар Джон Кери с руския външен министър Сергей Лавров.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..