Заетостта в САЩ нарасна с много по-малко от очакваното

·  Заетостта в САЩ се е повишила през април със 160 000 нови работни места, което е много по-малко от предварителните прогнози

·  Износът на Китай е спаднал с 1.8% в сравнение с миналата година, а вноса се е понижил със 10.9%

·  Все по-големи са очакванията, че Федералния резерв в крайна сметка ще повишава лихвите бавно и постепенно

Валутни пазари

Трудовата заетост в САЩ нарасна през април със 160 000 работни места при очаквания за повишение с 200 000. Междувременно безработицата е останала без промяна и на нива 5%. В Канада заетостта е намаляла с 2400 работни места през април след ръста от 35 000 през март. Работните места на непълен работен ден са се повишили с 400 след покачването през март с 5 300.

Щатският долар продължава да нараства срещу канадския долар след мощното оттласкване от нивата на 1.25. Близка е съпротивата при 1.30, а неин пробив би насочил вниманието към 1.3372, където преминава 200-дневната пълзяща средна.

Действията на Австралийската централна банка през миналата седмица спряха валутата, която остава под натиск и заради слабите данни за износа и вноса на Китай.

Спадът на британския пануд продължава преди заседанието тази седмица на Английската централна банка. Слаба подкрепа е 100-дневната пълзяща средна на 1.4373.

Евро/долар се търгува около нивата от 1.14, а долар/йена около 107.50.

Лихви

Като цяло движенията на лихвите бяха много слаби като американските се повишиха след оповестяването на данните за трудовата заетост в петък.

Суровини

Златото нарасна до 1289 долара за тройунция след данните за заетостта в САЩ. Слабият резултат повиши спекулациите, че лихвите ще нарастват по-бавно.

Базовите метали като цяло поскъпнаха в петък. Слабият внос на Китай обаче натежа днес над сектора.

Петролът удържа позиции заради опасенията свързани с разрастващите се пожари в Алберта, Канада, тъй като доставките от петролните полета се забавят.

Капиталови пазари

Фондовите пазари се представиха различно като движенията не бяха големи. В Германия и Великобритания бяха отчетени минимални печалби на акциите. Американските индекси на Уолстрийт реализираха по-добро покачване между 0.3% и 0.5%.

Бул Тренд Трейдър




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Стагнация на потребителските разходи в САЩ през август

След четири поредни месеца на растеж, през август потребителските разходи в САЩ останаха без промяна спрямо юли, което е сигнал за известна предпазливост сред американските домакинства на фона на все още слабия растеж на водещата световна икономика. Личните доходи в САЩ, включващи доходи от заплата и от други източници, нараснаха очаквано..

публикувано на 30.09.16 в 15:59

По-добро от очакваното представяне на британската икономика в месеците преди Brexit

Икономиката на Великобритания се представи изненадващо добре преди референдума на 23-ти юни за бъдещето на страната във или извън ЕС, нараствайки през второто тримесечие с по-солидно от предишните оценки темпо и спрямо това в началото на годината, показва окончателна оценка на британската статистика ONS. Брутният вътрешен продукт на..

публикувано на 30.09.16 в 13:55

Спад на безработицата в България до близо 7-годишно дъно при нейна стабилизация в целия ЕС

Безработицата в 28-те страни - членки на Европейския съюз стабилизира през август за четвърти пореден месец в 7-годишно дъно от 8,6%, като в същото време безработицата в България отбеляза понижение до 7,7%, достигайки най-ниско ниво от октомври 2009-а година, показват последните данни на Евростат. Безработицата в ЕС остана през август на..

публикувано на 30.09.16 в 13:05

Ускоряване на инфлацията в еврозоната през септември до близо двугодишен връх от 0,4 на сто

Инфлацията в еврозоната се ускори през септември до най-високо ниво от близо две години насам, но все още остава далеч под целевото ниво на Европейската централна банка, показват предварителни данни на Евростат. Индексът на потребителски цени (CPI) в 19-те страни-членки на единния валутен блок се повиши очаквано през септември с 0,4% на..

публикувано на 30.09.16 в 12:27

Поредно понижение на производствените цени в България през август

Производствените цени в България се понижават през август спрямо месец по-рано и бележат пореден спад на годишна база, показват данни на Националния статистически институт. Общият индекс на цените на производител в България (PPI индекс) намалява с 0,3% спрямо юли, когато се понижиха с 0,2 на сто. Понижение на цените се наблюдава в добивната..

публикувано на 30.09.16 в 12:10