Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Учениците от гимназията задаваха въпроси към д-р Андрей Ковачев. Присъствалите ученици са част клуб „Европа“ на училището, където се запознават с историята, механизмите и дейностите на европейските институции. Те участват активно и работят по различни европейски програми, свързани с младите, каза Веселина Иванова зам.-директор на гимназията.
Младите задаваха много въпроси - за това, в какво точно се състои работата на един евродепутат, какво е наистина отношението към България на другите страни членки, какви критерии трябва да покрие страната ни за да въведе еврото, какъв е напредъкът на страната ни 7 години след приемането ни за член на ЕС и още много други въпроси, все такива, които си задава може би голяма част от българския народ. Д-р Андрей Ковачев отговори на всички тях, но това което може би беше най-важното му послание към младите е, че те имат свободата да избират в коя държава и как продължат образованието си, но задължително след това трябва да се върнат в родината си за да могат те - младите да градят новата история на България и нейното по хубаво европейско бъдеще
Следващата такава инициатива "Час на класния" на "Европа за мен" ще бъде водена от евродепутата Ивайло Калфин с ученици от Френската гимназия в София.
Чуйте какво каза Андрей Ковачев, чуйте и от учениците, с какво им беше полезна тази среща.