Dimensune font
Radioul Național Bulgar © 2024 Toate drepturile rezervate.

Astăzi se încheie cursa extremă de trei zile "Pirin Ultra"

Pirin Extreme

Unul dintre cele mai provocatoare maratoane din Bulgaria - ultramaratonul Pirin Ultra - are loc în muntele Pirin. Cursa are loc în mijlocul frumuseții maiestuoase, al traseelor stâncoase și al vârfurilor muntelui, între 21 și 23 septembrie.

În funcție de aptitudini, participanții au luat parte la curse cu distanțe de 25, 38, 66 și 160 km, câștigătorii curselor mai scurte fiind deja cunoscuți.

Astăzi trec linia de finish iubitorii de alergare extremă care au luat parte la emblematica distanță de 160 km cu 11 000 m pantă în inima Muntelui Pirin.

Mai multe din categorie

Grigor Dimitrov a abandonat la Shanghai și nu îl va înfrunta pe Djokovic

Grigor Dimitrov a pierdut cu 3-6, 6-3, 4-6 în fața cehului Jakub Mensik, în vârstă de 19 ani, în semifinalele de la Shanghai. Meciul a durat două ore și cinci minute. Mensik îl va întâlni în sferturile de finală pe Novak Djokovic, care l-a învins pe..

publicat în 09.10.2024 la 17:45

Grigor Dimitrov a ajuns în turul patru al turneului de tenis de la Shanghai

Cel mai bun jucător de tenis bulgar, Grigor Dimitrov, s-a calificat în turul patru al turneului Masters de la Shanghai. Bulgarul s-a impus cu 7:6(5), 6:2 în fața lui Alexei Popyrin (Australia). Acesta a fost al 4-lea meci dintre cei doi tenismeni,..

publicat în 08.10.2024 la 17:00

Cu un penalty ratat, Ludogorets a luat un punct în deplasare la FC Viktoria Plzeň

Ludogorets a obținut primul său punct în Europa League, după ce a remizat în deplasare, scor 0-0, cu formația cehă Viktoria Plzeň. Meciul de pe Stadion Miejsce Plzeň a fost foarte echilibrat, însă cea mai mare șansă de a marca a aparținut echipei..

publicat în 04.10.2024 la 11:30