Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Яне Янев: Скоро Цветанов няма да бъде министър

До няколко седмици Цветан Цветанов няма да бъде министър на вътрешните работи, в момента той шантажира Бойко Борисов, за да запази поста си. Цветанов търси подкрепа в Европейската народна партия, но вече я е загубил. Това коментира в студиото на Радио Шумен лидерът на партия “Ред, законност и справедливост” Яне Янев. По думите му, една от истинските причини Цветлин Йовчев да си замине от ДАНС е, че той разпореди агентите да обикалят домовете на хората, за да ги разпитват за подписката с искане за нова Конституция.
Лъжа е, че архивът на “Лев инс” е служил за източник на лични данни, защото при арестуването на Алексей Петров целият архив на “Лев инс” беше иззет от ДАНС, заяви още Янев. На предстоящите местни избори очаквам по-слабо представяне на ДПС в Североизточна България и е възможен пробив в бастионите на Доган, прогнозира още лидерът на РЗС Яне Янев.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Договор за сътрудничество

Договор за сътрудничество с град Арташат, Армения, подписа днес кметът на община Шумен Христо Христов. Споразумението цели развитие на приятелски отношения и активно сътрудничество между двете общини чрез обмен в областта на културата, образованието, младежките дейности, спорта, туризма, бизнеса и местното самоуправление. В началото на седмицата..

публикувано на 17.10.25 в 15:54

Нова акция за "Лъвчето"

Акция за разчистването на още една част от местността „Лъвчето“ в лесопарк „Кьошковете“ организират скаутите от Шумен. Децата от клуба очакват доброволци в 10:00 часа на 1 ноември. Целта е с общи усилия да се премахнат израсналият с годините бръшлян и натрупаните отпадъци и пръст по третата площадка на някогашния ресторант „Горски кът“.  „Така ще се..

публикувано на 17.10.25 в 15:31
Д-р Бисер Митев

Д-р Бисер Митев е лекар на годината

Хирургът д-р Бисер Митев ще бъде награден с почетен знак "Лекар на годината 2025", съобщиха от пресцентъра на МБАЛ – Шумен. Отличието ще му бъде връчено на традиционния бал в Деня на българския лекар на 19 октомври в хотел „Шумен“.  Решението е взето от Управителния съвет на Районната колегия на Българския лекарски съюз, а още седем шуменски..

публикувано на 17.10.25 в 12:48

Стабилно изпълнение на бюджета

Ръст от 4% в изпълнението на бюджета на община Шумен отчете заместник-кметът по бюджет и финанси Бейнур Ахмед. Данните са за първите девет месеца на 2025 година. „Истината е, че 4% не е голям ръст, но е стабилен и реален. Той е резултат от по-голямата бюджетна рамка за 2025 г., която достигна 216 млн. лева. През 2024 г. бе 189 млн. лева“, добави..

публикувано на 17.10.25 в 12:36

Изгоряха 200 тона дрехи втора употреба

Досъдебно производство за пожар по непредпазливост е образувано в Районното управление в Шумен след пожара в склад, където се съхраняват дрехи втора употреба. Радио Шумен съобщи за инцидента вчера.  От шуменската полиция допълват, че са унищожени около 400 кв. м покривна конструкция, 6 метални врати, около 200 тона дрехи втора употреба, един тон..

публикувано на 17.10.25 в 12:01

Цветни графити на спирките

Осем спирки в Шумен ще бъдат изрисувани от графити художници, съобщават от общината.  Първата спирка, която ще бъде завършена, се намира на бул. „Мадара“ до „Дивизията“. До края на октомври ще бъдат готови и останалите седем – срещу НЧ „Тодор Петков – 1963“, до Ученическия стадион, на бул. „Ришки проход“ срещу Базовото училище, до ПГ по строителство,..

публикувано на 17.10.25 в 11:48

20-годишен нападна полицаи

20-годишен от Никола Козлево е задържан в полицейския арест в Каолиново за нарушаване на обществения ред, осуетяване на полицейска проверка и нанесена телесна повреда на полицейски служител. Това съобщават от шуменската полиция. Малко преди 23:00 часа на 15 октомври полицейски екип патрулирал в Никола Козлево. Полицейските служители се насочили към..

публикувано на 17.10.25 в 11:11