Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Делото срещу „Килърите” продължава с разпити

Делото срещу „Килърите” продължава с разпита на защитената свидетелка Цветанка Манолова. Тя алармирала за отворения с часове гараж, където адвокат Лупов си държал колата. Там той е намерен убит. Малонова е съпруга на разпитания вече Пламен Лаков, на когото първоначално е било поръчано убийството, но той отказал да го извърши. По стечение на обстоятелствата къщата им се намира в близост до гаража на великотърновския адвокат. Защитата задава подробни въпроси са семейството и за бита им, което предизвика протестите на прокуратурата. „Задават се въпроси, по които вече е питано и се уточняват обстоятелства, които нямат отношение към делото”, възразиха от държавното обвинение. От защитата заявиха, че проверяват годността на свидетелката да възприема факти и обстоятелства и дори попитаха „Знаете ли защо сте в Шумен?”. При разпита й снощи след 21 ч сред множеството въпроси тя обърка възрастта на детето си. Тази сутрин Манолова беше в болницата заради прилошаване.
Подсъдимият Петър Стоянов – Сумиста днес активно се възползва от правото си да прави изказвания. От прокуратурата го помолиха да не репликира по време на разпита и съдия Луков го призова да спазва реда в залата.
Следващият свидетел е вдовицата на починалия Румен Рачев – Вирджиния. Тя е отказала да бъде частен обвинител и ще даде показания в съда в качеството си на свидетел.
Делото срещу „Килърите” започна на 27 юни. Пред съда като обвиняеми се изправят Петър Стоянов – Сумиста, Васил Костов – Кеца, Янко Попов – Туцо, Георги Вълев, Петър Атмаджов и Райчо Стойнев. Те отговарят пред закона за участие и ръководене на организирана престъпна група, умишлени убийства и палежи.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Общински съветник осъди колега

Шуменският общинският съветник Петър Петров е осъден да плати 7000 лв. на колегата си от Общинския съвет Иван Йонков. Решението е на Районния съд във Велики Преслав, който признава Петров за виновен, че е уронил доброто име и репутацията на Йонков. Иван Йонков сезира съда, след като на 25 май 2022 г. Петър Петров в качеството му на областен..

публикувано на 10.03.25 в 15:20

Строителят на „Арена Шумен“ на съд

Община Шумен ще предяви претенции към строителя на зала „Арена Шумен“ по съдебен ред. В момента тече процедура по обезпечение на доказателствата по реда на ГПК, тъй като многократно са отправяни покани и писма към строителя за възникнали дефекти, но той е отстранил малка част от проблемите. Това стана ясно днес на брифинг на заместник-кмета по..

публикувано на 10.03.25 в 14:57

Водата отново на фокус

Проблемите с безводието и водоснабдяването в община Шумен бяха акцент в разговора на кмета проф. Христо Христов и шуменски народни представители. На поканата се отзоваха Любомир Христов - ГЕРБ, Веселен Вешев - Възраждане, Айлин Пехливанова - ПП-ДБ, която се включи онлайн, и Айсел Мустафова – ДПС-Ново начало. Кметът обсъди с депутатите..

публикувано на 10.03.25 в 13:24

Министър Иванов в Шумен

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов ще бъде на работно посещение в Шумен утре, 11 март 2025 г. Това съобщават от министерството. В 9:00 часа той ще се срещне с кмета проф. Христо Христов и Н. Пр. Миклош Борош – извънреден и пълномощен посланик на Унгария в България.  По-късно, в 11:00 часа, Иван Иванов ще..

публикувано на 10.03.25 в 13:12

Удари в главата

41-годишен мъж е задържан в Шумен за нанесена лека телесна повреда на 39-годишна жена. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е подаден на 9 март малко след 10:00 часа. Съобщено било, че мъжът нанесъл удар в областта на главата на жената, с която живее на семейни начала.  39-годишната жена е прегледана от екип на спешна помощ, след..

публикувано на 10.03.25 в 13:02

Хванаха крадла за нула време

25-годишна жена е задържана за броени часове заради кражба на мъжки портфейл. Това съобщават от шуменската полиция. На 7 март малко след 14:00 часа 27-годишен мъж от село Близнаци съобщил, че му е откраднат мъжки портфейл със сумата от 2150 лева за времето то 13:00 до 14:00 часа същия ден.  След получаване на сигнала са предприети незабавни действия за..

публикувано на 10.03.25 в 12:50

Приемни по екопроект

Продължават информационните срещи с граждани на община Шумен във връзка с проекта за подобряване качеството на атмосферния въздух. Докато в селата хората се интересуват повече от пелетните печки, камини и котли, в града предпочитанията са основно към уредите на ток - климатици и термопомпи, съобщават от местната администрация.  От тази седмица..

публикувано на 10.03.25 в 12:17