Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Георги Колев напуска парламента и се връща в община Шумен

Проф. Георги Колев наистина има желание да напусне парламента и да се върне в община Шумен, за да работи като общински съветник, потвърди за Радио Шумен областният лидер на ДПС Нуридин Исмаил. Проф. Колев ще е на избираемо място в листата за общински съветници – втори или трети, поясни Исмаил. Все още са два вариантите за кандидат – кметове от ДПС – Георги Колев и Четин Казак, като последната дума има Централното ръководство на партията, допълни Нуридин Исмаил. Ако кандидатът за кмет на Шумен е проф. Колев, той ще е и водач на листата за общински съветници, ако е Четин Казак, водач ще е Сюлейман Бакиев, каза още областният лидер на ДПС и добави, че Казак няма да е в листата. Мажоритарно избраният депутат от Шумен Георги Колев не отговари на мобилния си телефон.
 
С напускането на мажоритарния депутат, избран от Шуменско, мястото му се заема от следващия в пропорционалната листа. Това каза за Радио Шумен  бившият председател на регионалната избирателна комисия през 2009 г. Генчо Гатев. По думите му това е записано в Избирателния кодекс. Следващият в листата за Шумен е Хамид Хамид.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Почистват за Архангелова задушница

Общинските предприятия в Шумен почистват в района на Гробищния парк за Архангелова задушница. Това съобщиха от общината.  Продължава и отстраняването на сухи и опасни дървета в града, които комисията в община Шумен установи. Днес се работи на ул. „Бунтовник“, по бул. „Мадара“ и в жк „Херсон“, където се оформят корони и се отстраняват листна..

публикувано на 31.10.25 в 13:11

Шумен ще строи подземен паркинг

След като вчера Общинският съвет в Шумен одобри разширената синя зона в града, не закъсняха и реакциите. В нейния обхват попадат над 50 улици в централната градска част. Собствениците на един автомобил ще заплащат по 90 лв. за годишен абонамент, а ако имат втора кола, удоволствието да паркират ще им струва 180 лв. или общо 270 лв. за две коли.  Още..

публикувано на 31.10.25 в 13:04

Акция "Зима" на пътя

Традиционната акция "Зима" започва от 1 ноември. Инициативата, насочена към безопасността на участниците в движението през студените месеци, ще протече в три етапа.  От 1 до 10 ноември ще се акцентира върху изправността на превозните средства – особено велосипедите, електрическите тротинетки и каруците. Ще се проверяват светлини, светлоотразители и..

публикувано на 31.10.25 в 12:43

Награди за киноклуб "Мадарски конник"

Филмът "Домът" на Мюжген Исуф, Апостол Фанев, Красимир Георгиев и Николай Тодоров от киноклуб "Мадарски конник" към НЧ "Добри Войников – 1856" спечели наградата за режисура на 33-ия Международен фестивал на любителския документален филм "Камера 300" в Битоля, Северна Македония. Наградата на "Камера 300"   в категорията за  монтаж получи друг филм..

публикувано на 31.10.25 в 11:56

Без промяна в цените на такситата в Шумен

Предложението за увеличаване на минималните цени за таксиметровите услуги в Шумен от 0,85 лв. на километър на 1,29 лв. (0,66 евро) за дневна и 1,59 лв. за нощна тарифа не бе прието от общинските съветници, които заседават втори ден. Те трябваше да гласуват предложението на превозвачите, тъй като до 31 октомври общинските съвети приемат тарифите на..

публикувано на 31.10.25 в 11:19

Гледат мярката на обвинен в убийство

Окръжният съд в Шумен решава днес дали да остави в ареста с постоянна мярка „задържане под стража“ 57-годишния Бейхан Хюсеин, убил майка си в село Студеница. Окръжната прокуратура ръководи досъдебното производство и е внесла искане за налагане на най-тежката мярка за неотклонение. Бейхан Хюсеин беше задържан във вторник и е привлечен към наказателна..

публикувано на 31.10.25 в 09:31

Допълнителни автобуси за задушница

Община Шумен въвежда временна организация на движението за Архангелова задушница. За периода от 16:30 ч. в петък, 31 октомври , до 14:00 ч. в събота - 1 ноември , се забранява двустранно престоят и паркирането по ул. „Преспа“ в участъка от бул. „Симеон Велики“ до кръстовището с ул. „Университетска“. Забраната важи и по ул. „Университетска“ от..

публикувано на 31.10.25 в 09:23