Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Маргарита Киранова от РЗС е председател на новия Общински съвет в Смядово

Маргарита Киранова от „Ред, законност, справедливост” е председател на новия Общински съвет в Смядово.
Киранова бе избрана с десет гласа, а три получи опонентът й Михал Жечев от БСП. ГЕРБ има петима депутати в местния парламент, по трима са от РЗС и коалиция „КРОС”, с двама са социалистите.
Досегашният кмет и настоящ съветник от БСП Севи Севев каза за Радио Шумен, че не е изключен от БСП. Припомняме, че той подкрепи кандидатът на ГЕРБ и новоизбран кмет Иванка Петрова, в разрез с партийната разпоредба от БСП.
„Мотивите ми са, че тя е професионалист и като досегашен заместник-кмет е запозната отвътре с работата на общината”, поясни д-р Севев.
Още на балотажа ние подкрепихме кандидата на ГЕРБ, каза за Радио Шумен председателят на Общинския съвет в Смядово Маргарита Киранова и добави, че сътрудничеството между РЗС и ГЕРБ продължава и предполага, че ще продължи през целия мандат.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Части от Шумен все още без вода

Ниската и средната зони на Шумен вече имат вода. Това съобщиха от ВиК - Шумен.  Започна пълненето на системата за високата зона на града. Очаква се до 20:00 часа вода да има в целия град. От водното дружество уточниха за Радио Шумен, че системата се пълни бавно, за да няма проблеми и нови аварии. Водоподаването в Шумен, кв. "Макак" и селата..

публикувано на 24.07.25 в 16:47
Проф. Христо Христов - кмет на община Шумен

Приемен ден на кмета в сряда

Поради спешни работни срещи на кмета с министри в София, приемният му ден се отлага от понеделник (28 юли) за сряда (30 юли). Проф. Христо Христов ще се срещне със записаните граждани в сряда (30 юли) от 14:00 ч. в зала 203 на община Шумен. Остават без промяна в графика приемните за граждани на ресорните заместник-кметове и секретаря на..

публикувано на 24.07.25 в 15:26

Кметът на инспекция

Кметът на община Шумен Христо Христов ще инспектира ремонтираните улици в село Мадара утре. Това съобщават от общината.  Обектите в селото са последните, които трябваше да бъдат изпълнени по програмата на община Шумен за реновиране на инфраструктурата по селата. От заделените 500 хил. лв., разпределени по споразумение на кметовете на населените..

публикувано на 24.07.25 в 14:46
Град Шумен

Пишат нова стратегия за синята зона

Изцяло нова наредба за обхвата, реда и условията за платено паркиране в Шумен да изработи кметът Христо Христов до 31 октомври. Това предложение беше подкрепено единодушно от всички представители на бюджетната комисия към Общинския съвет.  Идеята за нова концепция в разширяването на така наречената синя зона дойде, след като по време на юнската сесия..

публикувано на 24.07.25 в 12:36

Улица „Марица“ в Шумен с нов облик

Откриха официално обновеното междублоково пространство на ул. „Марица“ в Шумен между кръговото кръстовище на Пети полк до т.нар. ромски мост. "Усилията на общинската администрация са насочени приоритетно към подобряване на условията на живот на нашите съграждани. Конкретен пример за водената от нас политика е именно облагородяването на този..

публикувано на 24.07.25 в 11:47

Събират дарения за курбан

Във връзка с храмовия празник на манастира „Св. великомъченик Пантелеймон“ край Велики Преслав от манастирската  обител отправиха апел към миряните за дарение на средства за купуване на курбана. Търсят се и доброволци за почистване на района, като всеки може да се отзове, когато има възможност. Това съобщи отец Константин.  Манастирът „Св...

публикувано на 24.07.25 в 11:06

Промени в движението

Временна организация на движение на ул. “Стара планина” въвежда община Шумен. Ще бъде изцяло затворено пътното платно от кръстовището с ул. “Червена стена” до кръстовището с ул. “Чумерна”. Причината за затварянето е извършване на строително-монтажни дейности на обект. Промяната влиза в сила от 25 юли. Има обходни маршрути за автомобилите,..

публикувано на 24.07.25 в 09:51