Проф. Андрей Андреев ще е шести в листата на АБВ за изборите за Европейски парламент. Това обяви днес лидерът на партията Георги Първанов. В началото на този месец преподавателят в Шуменския университет "Епископ Константин Преславски" бе определен за председател на АБВ в Шумен. Листата на партията се оглавява от евродепутата Ивайло Калфин, а второто място е за бившия посланик на България в Македония инж. Михо Михов. На трета и четвърта позиция са финансистът Константин Проданов и икономистът Нина Найденова, а под номер 5 е поставена кметицата на Перник Росица Янакиева. Посочените имена са общо 17, сред тях е и секретарят на община Силистра Ростислав Павлов. Лидерът на АБВ Геoрги Първанов заяви, че се водят преговори за допълване на листата с коалиционните партньори "Социалдемократи", "Обединени социалдемократи", "Обединен блок на труда – лейбъристи" и Българската либерална партия.
190 милиона лева е очакваната рамка на бюджета за 2025 г. на община Шумен. Това каза пред Телевизия Шумен днес заместник-кметът по бюджет и финанси Десислава Петрова. За миналата година той е бил 167 527 310 лв. Предвижда се в капиталовите инвестиции да се довърши Художествената галерия „Елена Карамихайлова“, да се изградят две интелигентни..
Започна разяснителна кампания в селата на община Шумен. Жителите на малките населени места ще бъдат запознати с правилата за разделно събиране, с начините за изхвърляне на строителни и опасни отпадъци, както и към контрола и санкциите при нарушения. На срещите се обсъжда нерегламентираното изхвърляне на боклук и проблемът с образувалите се на някои..
Без вода е част от Шумен, съобщават от ВиК - Шумен. Спирането е заради авария в района между бул. "Ришки проход", ул. "Съединение" и бул. "Мадара". От водното дружество уверяват, че водоподаването ще бъде възстановено до 17:00 часа
След проверка на Радио Шумен за замърсявания след разходка на домашните любимци от община Шумен започват ежедневни проверки за нарушения на разпоредбите, касаещи отглеждането на кучета. Това съобщиха от администрацията. Съставят се актове на собственици за кучета, които замърсяват, нямат паспорти и не са декларирани, както и за други нарушения...
В навечерието на 8 март НЧ „Добри Войников-1856“ ще бъде домакин на празнична вечер с участието на гости от различни етноси в Шумен. Българи, турци, арменци, евреи, роми, руснаци и украинци ще се включат в тържеството, посветено на Международния ден на жената. Събитието ще се проведе на 7 март, петък, от 17.00 часа в зала „Сава Доброплодни“, а..
43-годишен мъж е задържан след скандал, по време на който нанесъл повърхностна рана на мъж от Шумен. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е приет малко след 11:00 часа вчера в дежурната част на полицията. Съобщено било, че на ул. “Хан Крум" в Плиска е възникнал скандал между местен 43-годишен жител и 43-годишен мъж от Шумен. Мъжът от..
Малко над 49% от общия си обем е пълен към момента язовир "Тича". Това каза за Радио Шумен инж. Николай Николов от "Напоителни системи" ЕАД - клон Шумен. "Наличният обем в язовира е 153 милиона 766 хиляди кубически метра. За последните 4 дена вследствие затоплянето на времето и по-обилното снеготопене имаме увеличение на обема с 3 милиона 200 кубически..