Започва изработването на народни носии за самодейците от всички читалища от община Каспичан. Това съобщи за Радио Шумен кметът на общината Милена Недева. Отделените за това пари са 40 хиляди лева. С част от средствата ще бъде изработена юрта в естествени размери за Историко-археологическия резерват Плиска. „За направата й ще бъде използвана автентичната технология, нарачена плъст“, уточни Милена Недева.
Срокът за изпълнение на всички дейности е 8 месеца.
Кметът на Шумен Христо Христов се върна в залата на Общинския съвет, след като общинските съветници приключиха със задаването на въпроси към администрацията. Повече от час в залата остана само зам.-кметът Бейнур Ахмед. Проведени бяха консултации, които не успяха да върнат кмета Христов и екипа му. Съветникът Ивайло Илиев обяви, че групата..
Изложбата „Украински носии и традиции“ на фотографа Дмитро Перетрупов ще бъде открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен утре -28 ноември, съобщиха от културната институция. Тя представя традиционните украински народни носии с техните регионални особености и символика като част от украинската национална идентичност. За..
Кметът на Шумен Христо Христов напусна заедно с екипа си заседанието на Общинския съвет. В сесийната зала като единствен представител на администрацията остана неговият заместник Бейнур Ахмед. Той обаче бе инструктиран да отговаря на всички питания: "Ще направим проверка и ще отговорим писмено". "Недопустимо е поведението на кмета на община Шумен,..
Догодина шуменци ще платят същата такса смет. На заседание на Общинския съвет в Шумен преди минути бе оттеглена точката от дневния ред на сесията, която променя методиката за определяне на таксата за битови отпадъци. Това направи в началото на заседанието кметът на община Шумен Христо Христов, като се оправда с предложения национален бюджет за 2026 г. и..
Шуменец, откраднал 700 бордюра на обща стойност над 3500 лева, собственост на пътностроителна фирма, призна вина и сключи споразумение с прокуратурата за условно наказание. Районният съд в Шумен е одобрил 53-годишният извършител на кражбата да получи 4 месеца затвор при 3-годишен изпитателен срок. Определението на съда е окончателно.
Шумен продължава да бъде сред водещите градове по загуба на вода и течове по водопреносната мрежа. Това каза пред журналисти председателят на Управителния съвет и изпълнителен директор на „Български ВиК холдинг“ инж. Лозко Лозев. Той беше част от екипа, който представи в Търговище иновативна система за мониторинг и контрол на течове и аварии по..
Ще бъде ли приета методиката за определяне на такса смет в община Шумен, която спазва принципа „замърсителят плаща“? Това ще решат общинските съветници на заседанието си днес. Въпросът е под номер 13 в дневния ред на сесията. По време на обсъждането на наредбата в постоянните комисии към Общинския съвет промяната не срещна подкрепа. Чуха се..