Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Разградско ще наемат 33 млади висшисти по програмата „Старт на кариерата”

Снимка: razgrad.bg

Общо 33 млади висшисти от Разградска област ще бъдат наети по програмата „Старт на кариерата”, съобщиха от Регионалната служба по заетостта. Местата са заявени от териториални поделения на централни ведомства, областната и общинските администрации - според конкретните потребности на всеки работодател. Например, в Областната администрация работните места са 3. Седемте общини от областта са дали общо 24 заявки по програмата - за Исперих, Разград и Цар Калоян те са по 5; Самуил – 4; Лозница и Кубрат – по 2; Завет – 1. В териториални поделения на различни изпълнителни агенции и ведомства в област Разград също се търсят специалисти: Областна дирекция „Земеделие” – 5 (по едно място за нейни общински служби); Комисия за защита от дискриминация – 1.
До 30 септември е крайният срок, в който младежи с висше образование, желаещи да започнат работа в публичната администрация, могат да депозират документите си за участие по програмата.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Деца свидетели на сбиване

За скандал между двама мъже и жена в лознишкото село Ловско съобщават от разградската полиция.  Около 16.30 часа вчера на автобусна спирка в селото започва разправия между 52-годишен водач на училищен автобус от село Синя вода и 38-годишен мъж от село Тръбач. По-младият започнал да блъска с ръце по предното панорамно стъкло на автобуса, при което..

публикувано на 27.02.25 в 11:13

Местните данъци – на дневен ред

Наредбите за размера на местните данъци и такси и тази за управление на общинско имущество в община Лозница ще разгледа днес, 25 февруари, Общинският съвет. Предварителния дневен ред на сесията включва общо 16 Точки. Сред тях са още вътрешни компенсирани промени по общинския бюджет за 2025 година,Стратегията за управление на общинската..

публикувано на 25.02.25 в 10:09

Украсяват Разград за Баба Марта

С поставянето на 60 мартеници над един от символите на Разград – фонтана с момченцата – започна украсяването на централната част на града за пролетния празник Баба Марта. Мартениците са изработени от служители в Общинско предприятие „Паркстрой“. Утре там ще бъде поставена и вече традиционната арка с лястовици. Нови фигури на Пижо и Пенда ще бъдат..

публикувано на 24.02.25 в 16:19

Повече случаи на домашно насилие

С близо 30 процента са се увеличили престъпленията в условията на домашно насилие в област Разград за година. Това показват данните от отчета на Областната дирекция на МВР. От началото на годината сигналите за домашно насилие също не са малко, показва информацията от полицията. Последните два случая са от вчера. Мъж на 26-годишна възраст от кубратското..

публикувано на 24.02.25 в 13:00

Работилница за мартеници

Работилница за мартеници отново отваря врати в Етнографския музей в Разград. Тя ще работи от днес /24 февруари/ до 28 февруари в Етнографската къща, съобщават от културния институт. Там музейни специалисти и читалищни дейци ще помагат на децата сами да изработят мартеница за себе си или за някого от семейството.  Ученици от първи до четвърти клас от..

публикувано на 24.02.25 в 09:48

ВиК Разград търси подкрепа

Управителят на ВиК-Разград Стоян Иванов призова всички институции, както и народните представители да настояват петте общини в областта - Разград, Кубрат, Лозница, Цар Калоян и Завет - да бъдат финансирани с приоритет за водна инфраструктура.  В Разград са реконструирани не повече от 20% от водопроводната мрежа.  Разчетите показват, че всяка..

публикувано на 20.02.25 в 15:14

Лъвски скок за Апостола

60 ученици от разградски училища се включиха в състезанието по скок на дължина „Левски скок“.  Събитието е по повод патронния празник на Основното училище „Васил Левски“ в града. Надпреварата се провежда от 30 години, а от няколко години има издания и в няколко български училища в чужбина.  За победителите бяха предвидени медали и фланелки с..

публикувано на 19.02.25 в 15:27