Мъгливо и все още топло за сезона е времето в Североизточна България. Между 8 и 12 градуса бяха минималните температури в региона, в Шумен 9 градуса. Атмосферното налягане е 1017 хектопаскала, влажността на въздуха - 98 процента. До обяд днес ще остане меко, облачно и мъгливо. В късния следобед ще започне заоблачаване, очакват се валежи, придружени от гръмотевици. Максималните температури днес ще бъдат от 10 до 15 градуса. През нощта вятърът ще се обърне от запад и ще започне да прониква студен въздух. Температурите ще се понижат и дневните ще са между 7 и 12 градуса.
Преди обед на много места ще е мъгливо или с ниска слоеста облачност, а следобед ще преобладава слънчево, но студено време. За 20 февруари е обявено предупреждение от „жълт код” за отрицателни минимални температури. Те ще са между минус 14° и минус 9°, а максималните предимно между минус 5° и 0°. В Шумен минималната ще е около минус 14° и..
Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен. Разград Няма прекъсвания за тази област. Русе В периода 18.02.2025 - 21.02.2025, от 8:30 до 16:00 , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Басарбово,..
Високи стойности на показател „мътност“ на водата от яз. „Тича“ са установени при лабораторния анализ, направен през изминалата седмица. Това съобщиха от Регионалната инспекция по здравеопазване. Здравната инспекция препоръчва, водата в населените места, водоснабдявани от язовира- Шумен, Велики Преслав и селата Панайот Волово, Белокопитово и Дибич да не..
Днес ще е облачно и студено, сутринта с температури между минус 5° и 0°. Ще има повсеместни валежи от сняг, които до обяд на места ще са по-значителни. Ще има условия за намалена видимост и заледявания по пътищата. Ще духа до умерен вятър от север-североизток и с него ще нахлува още по-студен въздух. Ще има условия за виелици и навявания по..
Русе На 19.02.2025, от 9:00 до 16:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Сандрово, СТП Т 1 и улиците: "Васил Левски", "Ю. Гагарин", Йордан Йовков", "Любен Каравелов", "Райко Даскалов", "Хан Аспарух", "Хан Крум", "Христо Смирненски", включително..
БДЖ започва поетапно въвеждане на автоматите за продажба на билети. Първите устройства вече са достъпни на Централна гара София и гарите Подуяне, Захарна фабрика и Перник, а до средата на март 2025 г. автоматите ще бъдат активни и в останалите 24 гари, където са разположени. Всички автомати работят изцяло с електронни разплащания – с банкови..
С 5000 лева на час за времето на неизпълнение ще бъдат глобени фирми, които не са се справили с почистването през тази нощ на пътни участъци от Източна България. Това разпореди министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов на ръководството на Агенция „Пътна инфраструктура“ след проверки на място и сигнали на граждани. От своя..