Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът на Шумен направи подаръци на първото бебе за 2015 г.

С традиционни подаръци за първото бебе на община Шумен днес кметът Красимир Костов и заместникът му по здравеопазване Седат Кадир посетиха родилното отделение на шуменската болница. Първото за община Шумен бебе е момиченце и се казва Валентина. Тя е родена на 2 януари в 13:45 ч., с тегло 3,420 кг и ръст 51 см. Родителите - Елена и Цветелин Христови са от село Царев брод. Това е второто им дете, имат син - Ерик, който е на 10 г.
Кметът Костов подари кошарка, проходилка и уред за бебешка гимнастика. „Да ви е жива и здрава малката Валентина, да ви радва. Две години подред се раждат все момичета, това е добро предзнаменование”, каза Красимир Костов.
Елена има фирма за сувенири, а Цветелин е полицай в Районното управление в Шумен. Младото семейство вижда бъдещето си в по-голям град в България, защото в Царев брод и Шумен е трудно за младите семейства.
„1397 деца са се родили в шуменската болница през 2014 г. Най-малкото живородено бебе е било с тегло 870 грама, а най-едрото - 5,150 кг“, съобщи началникът на отделението по неонатология д-р Севдалина Стойкова.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Дадоха мандат на кмета да спасява "Тича"

Да бъде свикано заседание на Асоциацията по ВиК, в което представителят на община Шумен да поиска закупуването и поставянето на нивомер с възможност за онлайн излъчване на данни за количествата вода в язовир „Тича“.  За това гласуваха почти единодушно общинските съветници от Шумен. В дневния ред на заседанието на Асоциацията трябва да бъде поставен и..

публикувано на 27.02.25 в 16:34

Шумен чества 3 март

С тържествена програма и празничен концерт ще бъде отбелязан 3 март в Шумен.  В 09:00 ч. в храма „Свето Вознесение Господне“ ще бъдат отслужени заупокойна молитва за загиналите за Освобождението на България и молебен за здраве. След това на паметните плочи на опълченците от Шумен и от Шуменско пред храма ще бъдат поднесени венци и цветя..

публикувано на 27.02.25 в 16:31

Нов правилник за младежките проекти

Новият правилник за кандидатстване, оценяване и отчитане на младежки проекти беше приет почти единодушно на заседанието на Общинския съвет в Шумен.   Документът, представен от администрацията, въвежда лимит във финансирането на младежките проекти до 4000 лв., ограничава срока за кандидатстване в две седмици от годината и не признава редица разходи, които..

публикувано на 27.02.25 в 12:58

Община Шумен готова за еврото

Изменения в 27 общински наредби, които са синхронизирани с изискванията на Закона за въвеждане на еврото в България прие без дискусия Общинският съвет в Шумен.  “За” промените гласуваха 34 общински съветници, един се въздържа. “Против” бяха единствено тримата съветници на партия “Възраждане”. Според Закона за въвеждане на еврото в..

публикувано на 27.02.25 в 11:42

Санитарен кордон за "Възраждане" в Шумен

Голяма част от шуменските общински съветници излязоха от сесийна зала по време на изказване на Борислав Костов от партия "Възраждане".  Той изчете декларация срещу приемане на еврото и в защита на вандалския протест в София през уикенда. Костов обвини медиите в двойни стандарти при отразяването на събития и ги призова по-добре да..

публикувано на 27.02.25 в 10:51

Делят сграда на две читалища

Първият етаж от сградата на читалището в село Белокопитово да бъде предоставена безвъзмездно на Народното читалище "Победа", а вторият да остане за по-старото Народно читалище "Надежда".  Това решиха общинските съветници на Шумен. Гласуването им бе посрещнато с бурни аплодисменти от десетките жители на село Белокопитово, които се оплакаха, че..

публикувано на 27.02.25 в 10:31

Вдигат нов храм в Добруджанския квартал

„Зелената светлина“ за изграждането нов храм в Добруджанския квартал в Шумен е дадена от Негово Високопреосвещенство Варненския и Великопреславски митрополит Йоан. Това съобщават от администрацията. На среща с кмета на община Шумен проф. Христо Христов Владиката определи като „голяма идея“ споделената от проф. Христов инициатива на..

публикувано на 27.02.25 в 10:15