От понеделник другата седмица започва кастренето на опасните клони по дърветата в централната градска част в Шумен. Със специална вишка ОП „Паркинги, гаражи и благоустройство” ще почистват проблемните участъци от пл. „Кристал”, около шадравана с видрите, по пешеходната зона към центъра на града. От община Шумен призовават гражданите да се движат с повишено внимание в посочения район. Ще бъдат предприети мерки за безопасност както на изпълнителите, така и на преминаващите граждани. При благоприятно време и липса на вятър, прочистването трябва да приключи до петък.
Общо 29 изпълнения - песни, обичаи и танци от общините Шумен, Велики Преслав, Смядово, Каспичан, Нови пазар и Никола Козлево ще бъдат представени днес /9 август/ от 15:30 часа на сцената на XIII Национален събор на народното творчество в Копривщица. ,,Тричасова е програмата на област Шумен. Участниците ни ще се представят на трета сцена в..
Рехабилитация и поредно прохождане – това предстои за малката Божидара от Шумен. Момичето минава през редица скъпоструващи операции за удължаване на костта на крака ѝ. Детето се ражда с вродена аномалия на единия крак, който е по-къс от другия. При растежа разликата става 7,5 см. Така на родителите се налага да търсят средства за операциите и..
С ритуална първа копка ще започне изграждането на нов храм в село Кацелово, община Две могили. Новият храм ще носи името на Св. Великомъченик Прокопий, покровител на пчелите. Официален гост на церемонията ще бъде областният управител на област Русе Драгомир Драганов. Параклисът ще се намира в частен имот, но ще бъде достъпен за всички миряни по..
Днес ще е предимно слънчево. Вятърът от северна четвърт постепенно ще се обърне от изток-югоизток и ще е слаб до умерен. Дневните температури във вътрешността ще се повишат до 32°-37°, по крайбрежието ще са от 27° до 32°, а за района Шумен очакваните температури са около 34°. Прогнозата е на дежурния синоптик Доротея Колева от НИМХ-Варна.
Продължава ремонтът на водната каскада край стъпалата към паметника „Създатели на българската държава“ в Шумен. Целта е съоръжението да заработи с пълен капацитет. В момента тринайсетте водоскока са почистени, грундират се и се прави замазка. ,,Предстои към края на следващата седмица да тестваме системата и ако пробите са успешни и не..
Поради сигнал за пожар в сухи треви по път II-73, близо до моста на Камчия край шуменското село Ивански, е създадена организация за обходен маршрут през Кълново и Ивански. Районът е силно задимен. Това съобщават от шуменската полиция. Екипи на пожарната са на място.
Деца от занималня в Шумен посетиха полицейското управление, за да се запознаят със спецификата на полицейската професия. Те бяха посрещнати от пътните полицаи Мирослав Миронов и Николай Николов. Д ецата получиха ценни съвети за личната им безопасност по време на пресичане, придвижване и игра в летните месеци. Инсп. Миронов им припомни правилата..