Около 290 000 лв. е ориентировъчна сума за възстановяването на 4 улици и един мост в село Ивански, след наводненията от юни миналата година, подадена до европейския фонд „Солидарност”. „На нас ни предоставиха 40 000 лв., които са крайно недостатъчни за ремонта на улиците, освен това ремонтът на моста не е включен в самата схема”. Това заяви за радио Шумен Дилян Узунски, главен експерт „Отбранително - мобилизационна подготовка” в община Шумен. „Ние се постарахме да направим така, че поне да извършим основно отводняване на тези улици“, каза още той.
„Предвидили сме по тези улици да се изградят три водостока, черни канавки, а останалата част от сумата да използваме за изкърпване на улиците, а не за цялостно преасфалтиране. Изискването на фонд „Солидарност“ е, ако сумата не стига да бъде покрит изцяло проектът, то общината да покрие останалата част от нужните средства. Към този момент общината не е в състояние да покрие останалите 200 000 лв. Затова преминаваме към по-лекия вариант и с отпуснатите 40 000 лв. ще бъде извършен частичен ремонт“, обясни Дилян Узунски.
„При извършване на тези ремонтни дейности ще бъде решен проблемът по отношение на отводняването на улиците“, категоричен беше Узунски. По думите му, до 6 април общината трябва да изпрати до Министерството на регионалното развитие и благоустройството пълния пакет документи за сключване на договора с фонд „Солидарност” за изпълнение на проекта. След подписване на договора, при одобрение от страна на фонда, ремонтните трябва да бъдат финализирани в рамките на 16 месеца.
Временна организация на движението въвежда Община Шумен по шуменската ул. „Васил Друмев“ в участъка между кръстовищата с улиците „Любен Каравелов“ и „Св. св. Кирил и Методий“. Промяната се въвежда на 26 и 27 юли (събота и неделя) с пълно затваряне на пътното платно във връзка с изграждането на водопровод и канализация на обект...
Без вода до 18:00 ч. на 26 юли ще са селата Велино, Живково, Иглика и Калино. Това става ясно от публикация в сайта на ВиК - Шумен. Причина за спирането на вода е повреда на ел. съоръжение в Помпена станция Велино.
Община Шумен не е плащала на Българската национална телевизия, за да заснеме и излъчи в неделя репортаж за региона. Това каза по време на комисията по култура към Общинския съвет зам.-кметът Даниела Русева. Представителите на комисията критикуваха проекта на Ирена Григорова за множеството фактологични грешки, които са допуснати. Директорът на..
Задържаха 36-годишен шуменец, нанесъл щети на два леки автомобила. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за потрошените коли е получен на 23 юли. Автомобилите "Фолксваген Пасат" и "Фолксваген Поло" са били паркирани на улица "Колю Фичето" № 9 в Шумен. В рамките на проведените неотложни оперативно-издирвателни мероприятия извършителят е..
Кметът на община Шумен Христо Христов инспектира днес двете нови улици, които се изграждат в село Мадара по линия на отделените в бюджета 500 хил. лв. за улици и ремонти в селата. По тази програма нови улици вече са направени в Дибич, Друмево, Царев брод, Градище и Ивански. В Мадара се реновират улиците „Трети март“ и „Македония“. На ул. „Трети..
Водата от четири чешми край Шумен е негодна за пиене, съобщават от Регионалната здравна инспекция. С отклонения по микробиологични показатели е водата от чешмите до комплекс „Кьошковете“, в местността „Бабешкия мост“ в кв. „Б. Българанов“ и две чешми в кв. „Дивдядово“ – тази до комплекс „Бохеми“ и на ул. „Поройна“. Водата от тези..
Без вода все още са шуменският квартал "Макак" и селата Панайот Волово и Белокопитово, става ясно от публикация в сайта на ВиК - Шумен. От дружеството съобщават, че се очаква водоподаването да бъде възстановено след 16:00 часа днес - 25 юли, и се извиняват на своите клиенти за неудобствата заради ремонтните дейности. Радио Шумен припомня, че заради..