НАП разваля сделки за имоти под пазарната стойност. Ще се следи дейността на изпълнителите и инвеститорите в строителството, съобщават от приходното ведомство. През 2015 г. Агенцията ще предприеме проверки и ревизии, срещи с представители на професионални сдружения и браншови камари, информационни кампании, за да намали рисковете от неотчитане и недеклариране на приходи и доходи в този сектор. Щетата от неспазване на законодателството в строителството е 400 млн. лв. средногодишно в периода на строителния бум, изчисляват данъчните. Експертите от НАП са установили, че рискът се проявява при 8016 строители и инвеститори, които представляват 63% от всички лица. Според данните, 35% от установения размер на щетата се дължи на целенасочени е умишлени действия за укриване на данъци, недокументирани разходи за труд и материали и др. В същото време данъчните са изчислили, че средно на година бюджетът търпи 43 млн. лв. щети от продажбата на имоти под себестойността им. От приходното ведомство предупреждават своите клиенти, че данъчните имат право да поискат обявяването на подобни сделки за недействителни. НАП възложи 281 ревизии на рискови лица. Установените допълнителни задължения на 246 строители и инвеститори са в размер на 33 млн. лв., като по-голямата част от тях – 68%, са по Закона за ДДС.
Студено е тази сутрин в Североизточна България. Измерените температури в 6:00 ч. са: 4 градуса в Шумен и Тъърговище, 5 – в Русе, 6 – в Силистра, 7 градуса – в Разград. В Русе заради мъгла видимостта е намалена до 600 метра. В Шумен атмосферното налягане е 990 хектопаскала – нормално за месеца, през деня ще остане без промяна; относителната..
За изграждане на ново кръгово кръстовище по първокласния път I-2 Русе – Варна е ограничено движението по пътен възел „Шумен“ на АМ „Хемус“ (при 350 км), съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Временно е забранено преминаването по съоръжението в посока от магистралата към първокласния път, като трафикът се пренасочва по обходни..
Профилактика и планови ремонти на съоръженията за доставка на електроенергия ще са причина за спиране на тока в населени места от Североизточна България и днес, на 21 октомври, съобщават от електроразпределителното дружество. В Разградска област от 9:00 ч. до 16:00 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Юпер. В Русенска..
372 лева на тон ще струва обезвреждането на неопасните битови на общините в област Шумен от догодина, с изключение на Върбица и Никола Козлево. Това стана ясно на общото събрание на Регионалното сдружение за управление на отпадъците на общините от област Шумен. Юридическите лица също ще заплащат 372 лева на тон, но при тях се прилага обратно..
Температурата на въздуха в Североизточна България към 6:00 часа е между 2 и 4 градуса, за Шумен - 2 градуса. Атмосферното налягане в Шумен е 994 хектопаскала. Относителната влажност на въздуха е 93%. Днес ще преобладава слънчево време, със слаб вятър предимно от югоизток. Сутринта ще е студено с минимални температури във вътрешността на района между 3..
В Шуменска област от 8:30 ч. до 17:00 ч., поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснат озахранването в част от с. Правенци – абонати, захранени от ТП "Съвет" - ул. "Баба Тонка", ул. "Вела Пискова", ул. "Дружба", ул. "Иван Вазов", ул. "Панайот Волов", ул. "Плиска", ул. "Тодор Петков", ул...
През периода валежи не се очакват. По-хладно ще бъде в началото, а през последните няколко дни максималните температури ще се повишат до 20-23 градуса. През първия ден ще преобладава слънчево време, вятърът ще бъде слаб, най-често от югоизток. Минималните температури ще се понижат и във вътрешността на Североизточна България ще са 2-7 градуса,..