Отворена за движение е отсечката от Шумен до 5-ти километър. През нощта трасето беше непроходимо заради водата и калта. Продължава да е затворено северното платно на бул. "Симеон Велики" в Шумен. Ограничението започва от кръстовището в района на Ветеринарната лечебница и стига до пазара. На място има полицейски патрул. Отсечката е непроходима, защото под моста на булеварда има наноси от кал и камъни. Автомобилите се пренасочват по булевард "Плиска", трафикът там е натоварен. От община Шумен призовават шофьорите и пешеходците да минават с повишено внимание или изобщо да избягват изкопите, направени по проекта за водния цикъл. Водата е отнесла много от инертните материали, с които прокопаванията са били засипани и са възможни сериозни пропадания. Екипи на БКС и дружеството "Паркинги и гаражи" вече създават организация по почистването на Шумен след снощния порой. Това съобщи Красимир Косев, специалист гражданска защита в местната администрация. Работници ще започнат спешно почистване на отводнителни шахти. На много места в града има паднали клони, те ще бъдат отстранени в близките часове.
Загасен е пожар, възникнал в индустриалната зона на Шумен, съобщиха от полицията. Извършва се оглед, а по първоначална информация са унищожени тежкотоварен автомобил, бус и два леки автомобила. Овладян е и пожарът край Белокопитово в сухи треви, ликвидирани са пламъците в стърнището в село Пристое. Благодарение на бързата реакция на огнеборците..
Огнеборци от пожарната в Шумен работят по погасяване и ликвидиране на четири сложни пожара в момента, съобщиха от полицията. Три от тях са на територията на областния град, един е в село Пристое. За него има данни,че пламъците са близо до имоти в селото. От сутринта са ликвидирани още два пожара. Работата на огнеборците е затруднена заради силния..
Четири големи пожара горят в страната - в Лесово, Илинденци, в Трънско и в русенското село Николово. Товаобявиха на брифинг от Оперативния щаб при МВР. За момента няма опасност за населените места. Четирите хеликоптера и двата самолета по линия на поисканата помощ от Европейския съюз ще кацнат следобед на летище "Пловдив". При Лесово от 08.00..
През седмицата атмосферата ще се лабилизира. В понеделник ще е предимно ясно, до обяд слънчево. По-късно следобед ще се развива купеста облачност и на места във вътрешността на Североизточна България не е изключено да превали краткотраен дъжд. Вятърът ще се ориентира от северозапад, слаб до умерен, по Черноморието следобед от югоизток. Минималните..
Заради очакваните високи температури и днес между 13:00 ч. и 21:00 ч., ще бъде ограничавано движението на камионите над 20 тона по определени участъци от републиканската пътна мрежа, съобщава Агенция „Пътна инфраструктура“. Ограничението се прилага на територията на 8 области, за някои участъци от първи, втори и трети клас пътища във Видин,..
И днес отново очакваме слънчево и горещо време. Вечерта и към нощта по поречието на Дунав ще се развива известна купеста облачност. Вятърът ще е поривист. Над целия район ще се ориентира от югоизток и ще се усили. Максималните температури едва забележимо ще се понижат спрямо предишните дни. Днес те ще бъдат в интервала 35°- 40°, за района на..
Временна организация на движението въвежда Община Шумен по шуменската ул. „Васил Друмев“ в участъка между кръстовищата с улиците „Любен Каравелов“ и „Св. св. Кирил и Методий“. Промяната се въвежда на 26 и 27 юли (събота и неделя) с пълно затваряне на пътното платно във връзка с изграждането на водопровод и канализация на обект...