Телефонен измамник от Русе получи получи присъда във Велики Преслав. Красимир Желев получи 2 години условно с 5-годишен изпитателен срок за две измами и един недовършен опит. Районният съд във Велики Преслав уважи гражданските искове на две от жертвите. 59-годишният русенец останал без работа и подал обява в интернет сайт, че търси работа. През март го наел мъж, който му обяснил, че ще пренася документи и комисиони, свързани с изкупуване на земеделски земи. В село Гецово трябвало да вземе от посочен адрес сумата от 3000 лева. Разбрал, че участва в телефонна измама, но въпреки това взел парите, заделил за себе си 200 лева, а останалите оставил до указателна табела в началото на селото. През май Желев бил изпратен във Велики Преслав, където възрастна жена му предала 390 лева. Със 100 лева купил ваучери за мобилен телефон, а останалите били личен хонорар. Същия ден следобед отново бил изпратен във Велики Преслав, за да вземе пари от друга жена. Тя обаче съобщила в полицията и Желев бил задържан. До присъдата на русенеца, която подлежи на обжалване и протест, се стигна, след като подсъдимият поиска делото срещу него да се гледа при условията на съкратеното съдебно следствие с цел по-ниско наказание. Красимир Желев е с чисто съдебно минало до момента.
Напредва изграждането на пътя Царев брод – Коньовец, на отбивката към конезавода „Кабиюк“. Тежка техника и строителни екипи работят на пътния участък, който трябва да бъде готов за предстоящите чествания на Съединението. Това съобщават от Община Шумен. Припомняме, че на 30 август в лятната резиденция „Кабиюк“ ще бъде открит бюст-паметник на..
Бюст-паметникът на княз Александър I Батенберг вече е доставен в лятната резиденция „Кабиюк“ край Шумен, съобщиха от Общината. Паметникът ще бъде открит със специален ритуал в двора на лятната резиденция „Кабиюк“ на 30 август, в навечерието на 140 години от Съединението. Именно край Шумен, в Марашката кория, княз Александър Батенберг обявява пред..
Ирина Стефанова спечели конкурса за директор на Шесто основно училище „Еньо Марковски“ в Шумен, а Ивелин Неделчев – на Основното училище „Св. св. Кирил и Методий“ в с. Царев брод. Магбуле Дерменджиева ще бъде директор на Средното училище „Св. Паисий Хилендарски“ във Върбица, Хава Хасанова е на Обединеното училище „Св. св. Кирил и Методий“ в с. Бяла..
Въведена е временна организация на движение във връзка с изпълнение на строително-монтажни дейности за преустройство и ремонт на съществуваща административна сграда в Районен съд – Шумен (в двора на Военното училище). По този повод по бул. „Славянски“ в участъка от кръстовището с ул. „Карел Шкорпил“ до кръстовището с ул. „Панайот Волов“ е..
Над 100 души – деца и възрастни, от различни области в страната, са със стомашно-чревни оплаквания и висока температура, след на сватбено тържество на 17 август в село Филаретово, област Сливен. Това става ясно от публикация в сайта на Българска агенция по безопасност на храните. Общият брой на гостите на тържеството е бил 750. Към момента..
Без вода до края на работния ден ще бъде шуменкото село Ивански, съобщават от ВиК Шумен. Оттам уточняват, че причината е профилактика на електросъоръженията. Заради авария на ул. „Христо Попов“ в с. Друмево, част от населеното място също е без водоподаване, уточняват от водното дружество.
Значително увеличение на туристите през първите седем месеца от годината отчете зам.-кметът в Община Шумен Даниела Русева. Нощувките през януари и май са с до 27% повече от тези през същите месеци на 2024 г. Ръст в туристическите посещения в Шумен обаче няма през юни. Затварянето на Шуменското плато и страхът от забелязания там черен леопард са виновни..