В шуменското село Веселиново ще бъдат монтирани изкуствени неравности по пътя. Целта е чрез т. нар. „легнали полицаи“ да се намали скоростта на преминаващите моторни превозни средства и да бъдат ограничени пътните инциденти. Заради натовареното движение по главния път Шумен - Карнобат, който минава през цялото населено място, хората ежедневно рискуват живота си, докато пресичат натовареното шосе. Въпреки ограничителните знаци, малко са тези, които намаляват скоростта, влизайки в селото, разказват Елена Георгиева и Мария Трифонова от Веселиново. "Изключено е да мине велосипед сега, а ако има някоя каруца, стават проблеми. Минават страшно много тирове. Вече има ударени няколко къщи по завоите. Шофьорите не спазват никакви ограничения и карат много бързо в селото. Във Веселиново има само една пешеходна пътека, а главната улица е толкова дълга. Понякога чакаме по десет минути, за да пресечем на другата страна", споделиха те. Хората за пореден път се обръщат към общинския кмет Иванка Петрова. "Бяха ми нужни само няколко минути, за да взема решение. След това бях подкрепена от Общинския съвет. Отделихме около 15 000 лева за изграждането на четири "легнали полицаи". Направихме проект, който е съгласуван с Областното пътно управление. Очакваме до дни фирмата изпълнител да монтира пътните съоръжения", посочи кметът на община Смядово Иванка Петрова.
Договор за сътрудничество с град Арташат, Армения, подписа днес кметът на община Шумен Христо Христов. Споразумението цели развитие на приятелски отношения и активно сътрудничество между двете общини чрез обмен в областта на културата, образованието, младежките дейности, спорта, туризма, бизнеса и местното самоуправление. В началото на седмицата..
Акция за разчистването на още една част от местността „Лъвчето“ в лесопарк „Кьошковете“ организират скаутите от Шумен. Децата от клуба очакват доброволци в 10:00 часа на 1 ноември. Целта е с общи усилия да се премахнат израсналият с годините бръшлян и натрупаните отпадъци и пръст по третата площадка на някогашния ресторант „Горски кът“. „Така ще се..
Хирургът д-р Бисер Митев ще бъде награден с почетен знак "Лекар на годината 2025", съобщиха от пресцентъра на МБАЛ – Шумен. Отличието ще му бъде връчено на традиционния бал в Деня на българския лекар на 19 октомври в хотел „Шумен“. Решението е взето от Управителния съвет на Районната колегия на Българския лекарски съюз, а още седем шуменски..
Ръст от 4% в изпълнението на бюджета на община Шумен отчете заместник-кметът по бюджет и финанси Бейнур Ахмед. Данните са за първите девет месеца на 2025 година. „Истината е, че 4% не е голям ръст, но е стабилен и реален. Той е резултат от по-голямата бюджетна рамка за 2025 г., която достигна 216 млн. лева. През 2024 г. бе 189 млн. лева“, добави..
Досъдебно производство за пожар по непредпазливост е образувано в Районното управление в Шумен след пожара в склад, където се съхраняват дрехи втора употреба. Радио Шумен съобщи за инцидента вчера. От шуменската полиция допълват, че са унищожени около 400 кв. м покривна конструкция, 6 метални врати, около 200 тона дрехи втора употреба, един тон..
Осем спирки в Шумен ще бъдат изрисувани от графити художници, съобщават от общината. Първата спирка, която ще бъде завършена, се намира на бул. „Мадара“ до „Дивизията“. До края на октомври ще бъдат готови и останалите седем – срещу НЧ „Тодор Петков – 1963“, до Ученическия стадион, на бул. „Ришки проход“ срещу Базовото училище, до ПГ по строителство,..
20-годишен от Никола Козлево е задържан в полицейския арест в Каолиново за нарушаване на обществения ред, осуетяване на полицейска проверка и нанесена телесна повреда на полицейски служител. Това съобщават от шуменската полиция. Малко преди 23:00 часа на 15 октомври полицейски екип патрулирал в Никола Козлево. Полицейските служители се насочили към..