Специализираната прокуратурата ще съобщи имената на седемте души, на които от вчера започна да повдига обвинения за незаконен реекспорт на скъпи лекарства. Според разследващи сред обвиняемите няма медици, но има фармацевт. Тъй като паралелният износ на лекарства не е престъпление, обвиненията ще са за данъчни и документни престъпления и за пране на пари. Ръководителят на Специализираната прокуратура Иван Гешев обясни, че единият от седемте души ще бъде обвинен за ръководство на организирана престъпна група. Останалите шестима ще бъдат обвинени за данъчни престъпления и за пране на пари. Специализираната прокуратура проверява 30 аптеки и седем болници във връзка с незаконната търговия на лекарства.
През първите два дни от седмицата ще е слънчево, след обяд с купеста облачност. В следобедните часове ще духа слаб до умерен вятър от югоизток. Минимални температури 15°-20°. Максималните ще са 31°-36°, във вторник с 1-2 градуса по-високи. В сряда и четвъртък атмосферата ще е неустойчива. В сряда след обяд ще се развива купеста облачност, в..
Днес ще е слънчево, с временни увеличения на облачността следобед. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, по Черноморието следобед подсилен от бриз. Максималните температури слабо ще се повишат и ще са между 31° и 34°, по Черноморието от 29° до 32°, за Шумен около 31°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала. Температура на морската..
Днес ще е предимно слънчево. Около и следобед ще се развива купеста облачност, но валежи са малко вероятни. Сутринта ще е почти тихо, по крайбрежието със слаб северен вятър, а по късно ще духа слаб вятър от изток-североизток, следобед по Черноморието подсилен от бриз. Максималните температури ще са между 29° и 34°, по Черноморието от 28° до 31°,..
Изплащането на пенсиите през август чрез пощенските станции ще започне на 7 август (четвъртък) и ще завърши на 20 август (сряда). Преводите на сумите за августовските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени на 7 август 2025 г. На 5 август на всички правоимащи лица ще бъдат изплатени..
От 1 август започва Богородичният пост. Един от четирите големи периода на въздържание за православните християни.
МВР и „Български пощи“ засилват мерките за сигурност при обмена на левове с евро в малките населени места. “Подписани са договорите за доставка на всички машини за „Български пощи" - монетоброячни и банкнотоброячни, лампи, детектори за разпознаване на банкнотите, вакуумиращи устройства, баркод скенери, четци“. Това съобщи вицепремиерът и..
Температурите в Североизточна България тази сутрин са: 18 градуса в Разград, 20 – в Русе и Търговище, 21 – в Шумен, 22 градуса в Силистра. Атмосферното налягане в Шумен е 987 хектопаскала – нормално за месеца, слабо ще се повишава. Относителната влажност на въздуха е 65%. Посрещаме 1 август със значителна облачност, която постепенно ще се..