Имен ден на 26 декември имат Йосиф, Дарина и Давид.
Откриха мотосезона в Шумен. С полицейски конвой и строги правила, мото шествието започна тази сутрин от паркинга на „Арена Шумен“. Мотористите се отправиха към Смядово, където ще бъде отслужен традиционния водосвет за здраве в храма „Св. Архангел Михаил”. След това рокерите ще се съберат в боровата гора край Велики Преслав. Даниел Йорданов..
Масово кръщение се провежда за поредна година в Плиска. Единайсет деца и младежи ще приемат християнската вяра на старините в Плиска. Това е поредното масово кръщене в Голямата базилика на старата столица, а Варненския и Великопреславски митрополит Йоан е потвърдил присъствието си. Събитието по традиция се организира в Голямата Базилика -..
Работнически спортен турнир ще се проведе днес в Шумен на спортните игрища на Средното училище „Сава Доброплодни“. В надпреварата ще се включат работници и служители от различни фирми в Шуменска област. Предвидени са състезания по футбол, волейбол, дартс и теглене на въже. Церемонията по награждаването на победителите ще се състои от 13:30 ч...
Днес преди обяд в по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево и почти тихо. Над Североизточна България облачността ще е по-често значителна и на отделни места там ще превалява дъжд. В сутрешните часове на места в равнините и низините ще има мъгла. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има..
През следващата година да се повиши размерът на обезщетението за майчинство през втората година и ако майката се върне на работа, да получава по-висок процент от сумата. По тази задача работи екипът на социалното министерство, обяви министър Борислав Гуцанов.
Солиден запас от 32 кубика дърва, но без документи за произход, беше открит в къща в село Веселина, Лознишко. На бракониерското "топло" полицаите се натъкнали при проверка в дома на 68-годишен мъж около 11 часа вчера. Дървата са от вида „цер“ и нямали контролна горска марка. Нанесените щети са в процес на изясняване. Дървата се иззети. Започнато е..
Камионът, който се запали вчера на бул."Ришки проход", е напълно унищожен. Изгорели са и около 15 тона стреч фолио, както и 200 европалети. Спасени са 5 тона фолио. Това съобщават днес от пресцентъра на ОДМВР Шумен. Причините за възникване на пожара са в процес на изясняване и по случая е образувано досъдебно производство. Както Радио Шумен информира,..