До края на месеца в Търговище продължава обезопасяването на съоръженията за доставка на електроенергия. По тази причина всеки работен ден до 30 април от 8:30 до 17 часа ще бъде спиран токът в района на вилната зона „Момина чешма“. В община Попово до 20 април се извършват неотложни ремонти на електросъоръженията. Поради тази причина и днес от 9 до 16:30 часа жителите на село Конак ще останат без електричество.
В Русенска област също до 20 април продължава обслужването на електросъоръженията. Затова днес от 9 до 16:30 часа ще бъде спряно електрозахранването на улиците „Хан Кубрат“ и „Хан Тервел“ в село Николово. А в град Мартен спирането на тока е планирано от 9 до 16 часа. Неотложни ремонти ще са причина за проблеми с електрозахранването и в голяма част на град Русе.
Социалният министър Борислав Гуцанов ще предложи на Министерския съвет да има великденски добавки за пенсионерите. Това обяви той преди участието си в организиран от КТ "Подкрепа" международен форум: "Качествени работни места и достойни заплати във фокуса на синдикалните организации от страните кандидатки за членство в ЕС". По думите му..
Предварително попълнените декларации за облагане на доходите на физически лица вече са достъпни в Портала за е-услуги на НАП, съобщиха от приходната агенция. Потребителите, които имат персонален идентификационен код (ПИК) или квалифициран електронен подпис (КЕП), могат да се възползват от автоматично въведената информация за получени от тях..
Русе На 10.03.2025, от 9:00 до 13:00 , поради обезопасяване на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Русе, кв. Дружба 2, ул. "Ропотамо" 25 - 51. В периода 10.03.2025 - 14.03.2025, от 8:30 до 16:00 , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде..
Днес ще е предимно слънчево, сутринта почти тихо, на места мъгливо. По-късно ще духа слаб до умерен вятър от южна четвърт. Още ще се затопли. Преобладаващи максимални температури между 18° и 23°, за Шумен - около 20°. Прогнозата е на дежурния синоптик Любомир Маджаров от НИМХ-Варна
В началото на седмицата времето ще е предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб до умерен, във вторник временно силен вятър от югозапад. Минималните температури в понеделник ще са от -1° до 4°, а максималните между 16° и 21°, по крайбрежието 11°-16°, през втория ден ще се повишат с 3-4 градуса. В сряда и четвъртък..
Две жени с фалшиви телк решения са установени при разследване на служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ в разградската полиция. Чрез използване на неистински документ – експертно решение на ТЕЛК, 63-годишна жена от разградското село Дянково е получила без правно основание 50 924 лв в периода от януари 2007 година до..
И днес ще е предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Вятърът ще е слаб, по крайбрежието преди обяд временно умерен, от север-североизток. Т Максималните температури ще 15°- 20°, по крайбрежието ще са малко по-ниски между 10° и 15°. За Шумен - 19° - 20°. Прогнозата е на дежурния синоптик Вяра Рафайлова от НИМХ-Варна.