15-та годишнина отбелязва днес новопазарската Асоциация "SOS жени и деца, преживели насилие“. Към нея от 10 години работи и Център за обществена подкрепа. Дейността му вече е в 5 общини – Нови пазар, Каспичан, Каолиново, Никола Козлево и Ветрино.
За годините, през които работи центърът, той е помагал на 1321 деца, над 1060 семейства в риск. Проведени са над 240 дискусии и информационни кампании, беседи и тренинги. На родителите и децата са раздадени над 9500 информационни материали. Това съобщи директорът Мария Христова.
Тя допълни, че тук работи отлично подготвен екип от психолози, социални работници, педагози и логопед, които влагат много обич и сърце в дейността си.
Годишнината ще бъде отбелязана с конференция на тема "Центърът за обществена подкрепа - утвърдила се универсална и уникална услуга в общността". Форумът започва от 13 ч., като гости лектори ще бъдат преподаватели от различни университети.
Да бъде модернизирана тренировъчната зала на един от най-успешните спортни клубове в общината „Шуменска крепост“. Това предлагат на администрацията ръководителите на бойната школа. Те искат да подпишат дългосрочен договор за наем на физкултурния салон на бившето Пето основно училище в Шумен. Това ще позволи на клуба да ремонтира старото помещение със..
За преработването на новия Правилник за финансиране на младежки проекти в община Шумен призоваха двама представители на младежки организации и общинският съветник Павел Павлов. Това стана на заседанието на комисията по младежки дейности и спорт към Общинския съвет в Шумен. Документът трябва да регламентира условията за кандидатстване и отчитане на..
Над 330 заявления са подали жители на Шумен и селата от общината за подмяната на печки на твърдо гориво с по-екологичен вариант на ток или пелети, съобщават от общинската администрация. В началото на кампанията с правилата за кандидатстване, сроковете, критериите и местата за подаване на заявления бяха запознати хората от 26-те села от..
Започна монтирането на нови осветителни тела в община Нови пазар. Проектът е първият по рода си, по който ще бъде модернизирано уличното осветление в града и 15 села от общината. Той е на стойност 1 238 754 лева. След модернизацията се очаква значителна икономия на ток, както и повишаване безопасността на движението. По предварителни разчети,..
Общо 12 000 лв. са необходими на общините Нови пазар и Велики Преслав за възстановяване на военни паметници . Парите ще се търсят от Министерството на отбраната. В четири села от община Нови пазар, както и в общинския център, за ремонт на паметници и плочи са необходими 8000 лева, обясни Христина Димитрова – директор на на Дирекция..
Девет сигнала за заледени участъци от улици, тротоари и пътни отсечки са постъпили на дежурния телефон от 19:00 ч. на 25 февруари до 8:00 ч. сутринта днес, по които екипите на Община Шумен вече работят. Това съобщават от администрацията. Днес ще се обработват със сол, луга и пясък местата около учебните сгради, пешеходните зони, тротоари, спирки..
Правилникът за финансиране на младежки проекти на територията на община Шумен за следващите 5 години, беше ябълката на раздора по време на заседанието на Правната комисия при Общинския съвет. Председателят на Скаутския клуб „Мадарски конник“ Добромир Драев заяви, че в документа няма ясни критерии за финансиране и това ще опорочи неговото..