5
Около 50 души от живеещите на ул. "Средна гора" 7 дойдоха днес в Община Шумен, за да изразят притесненията си по повод санирането на блока, в който живеят. Той е един от тези, които трябва да бъдат рехабилитирани по националната програма. Според представителя на фирмата изпълнител, който също беше на срещата, разминаванията се дължат на записаното в доклада от енергийното обследване на сградата, според който е направен проектът.
Общо 27 са блоковете в Шумен, които ще бъдат санирани, каза по време на срещата зам.-кметът по строителство и екология Боян Тодоров и допълни, че отново ще бъде направен оглед на блока на ул. "Средна гора" и в проекта ще бъдат нанесени корекции.
"По принцип, включително и за вашия блок, правим срещи с всички собственици, след като бъде изготвена проектната документация, за да разберем какви желания имат. Желанията обаче трябва да бъдат в някакви рамки. Не може всичко да се направи, защото няма да се изплати. Това не зависи от нас, защото парите не минат през Общината. Те минават през банка. Има и надзор, който гледа какво е финансирано и какво не е финансирано. Освен отговорности, друго ние нямаме", посочи Боян Тодоров.
Утре -24 юли, на пресконференция ще бъдат оповестени сроковете и всички конкретни дейности, които ще бъдат правени по оставащите 7 блока, които ще бъдат санирани по Националната програма за енергийна ефективност в Шумен
Коледната елха на Шумен ще грейне на 30 ноември вечерта. Тя е монтирана пред Драматично-кукления театър. До нея ще бъде изграден нов детски кът. Втора елха с височина близо 4 метра и половина вече има и в Градската градина, а по електрическите стълбове на града ще бъдат поставени общо 340 нови коледни пана. Там, където украсата е готова, коледните..
С искане за увеличение на заплатите с 20% днес в обедната си почивка на протест излязоха служители на териториалното поделение на НОИ в Шумен. По думите на Магдалена Бонева, председател на секцията към КТ „Подкрепа“ в института, това е справедливо вдигане на възнагражденията, които са много ниски за отговорността и ежедневното натоварване..
Сдружение „Български дарителски форум“ отличи Фикрет Индже в престижната категория „Личност със значим принос за развитието на дарителството в страната“. Българският дарителски форум връчи годишните награди „Корпоративен дарител“ за 20-а поредна година. Церемонията по връчването на наградите се проведе в София на 20 ноември. Българският дарителски форум..
Увеличаването на таксата за битовите отпадъци в Шумен не бе подкрепено от представителите на икономическата комисия към Общинския съвет. За по-високата такса, която трябва да спази принципа „замърсителят плаща“, гласуваха трима съветници, а четирима бяха против. Предложението за 50% намаление на такса смет за лица до 18-годишна възраст бе..
Увеличението на такса смет ще предизвика бурна дискусия сред общинските съветници в Шумен на сесията на 27 ноември. Не заради друго, а защото е драстична. Общинските съветници от ГЕРБ в Шумен ще гласуват против предложението на администрацията за повишаване на размера на план-сметката за чистота с 31%. А също така искат отлагане на въвеждането..
Предложението общинските съветници в Шумен да получават едно възнаграждение за участие в заседание на Общинския съвет, независимо колко дни продължи то, не бе прието. Едва трима участници във временната комисия за промяна на Правилника гласуваха „за“ – Метин Джамбазов (председател на комисията, ДПС), Ивайло Илиев (ГЕРБ) и Христофор Крумов (Местна..
Почистване на графити и замърсявания по паметници извършват от община Шумен, съобщават от пресцентъра на администрацията. Графикът ще се изпълнява в рамките на четири дни - от днес до 24 ноември. Започва с фигуралната композиция на паметника на Панайот Волов в зелената площ на площад „Оборище“. В събота ще се почиства и подходът на парк..