Двама мъже са в болница, след като малък частен самолет падна край Шумен. Летателната машина се е приземила в овощна градина в района на 5-ти километър около 19 часа. Доктор Димитър Костов, управител на МБАЛ-Шумен уточни, че и двамата пострадали са в съзнание, назначени са им изследвания. Единият от мъжете е в добро състояние, другият има оплаквания, предстои да му бъде направен рентген. "Пациентите ще останат за наблюдение и лечение в шуменската болница"-допълни д-р Димитър Костов. По информация на Радио Шумен, един от резервоарите на самолета е повреден и има теч на гориво. Служителите на пожарната са изключили всички системи на самолета и акумулаторите, за да се избегне евентуален взрив.
Шумен ще бъде домакин на единайсетото издание на националния форум по дентална медицина "Мадарски конник" на 7 и 8 февруари (петък и събота). На тези семинари стоматолозите се запознават с най-новите тенденции в денталната медицина. Това каза за Радио Шумен председателят на зъболекарския съюз д-р Гергана Велинова. Тя припомни какъв е здравният..
Върховният административен съд отмени наложената на ВиК – Шумен финансова корекция от 5 млн. лв. по договора за изграждане на Пречиствателната станция за питейни води в „Дивдядово“. Делото бе образувано по жалба на ВиК срещу решение на Административен съд – Шумен, с което бе потвърдена корекция от 5,250 млн. лв., наложена по договор с ДЗЗД..
Кметът на община Шумен проф. Христо Христов ще има приемен ден на 24 февруари (понеделник) от 14:00 часа в зала 203 на общинската администрация. Това съобщават от пресцентъра на общината. От 10:00 до 13:00 часа в същия ден приемни за граждани в кабинетите си ще имат ресорните заместник-кметове и секретарят на общината. На 24..
Бившата директорка на Регионалната дирекция "Социално подпомагане" Севджан Акиф е спечелила конкурса за шеф на териториалното поделение на НОИ в Шумен. Това става ясно от публикувания в страницата на института списък за окончателните резултати и класиране на кандидатите, участвали в конкурса за длъжността. Общата оценка на Акиф е 50,40 точки...
Труп на куче с видими следи от насилие по него е открит във Върбица. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е получен вчера преди обяд в полицейското управление във Велики Преслав. Към мястото на произшествието е насочен полицейски екип. Животното е намерено на склона на отводнителен канал към река Герила във Върбица. Разследващ..
43-годишен мъж от Нови пазар е задържан след отправени закани и заплахи към 29-годишна негова родственица. Това съобщават от шуменската полиция. Сигнал от жената е приет в полицейското управление в Нови пазар. Тя съобщила, че мъжът я заплашвал в интернет с убийство. Създадена е незабавна организация за издирването му. С помощта на полицейски..
"Детската градина „Братя Грим“ в Шумен е акредитирана по Програма „Еразъм+“, което води до иновативност и европейски полезни практики в работата“ съобщи за Радио Шумен директорът на детското заведение Евгения Михова. Неотдавна градината приключи поредния си проект по програма „Еразъм+“, насочен към образователен процес, който съчетава модерни..