Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сдружение „КОГА“ в ролята на омбудсман

Снимка: БГНЕС

Мобилно приложение ще осъществява връзка с членовете на гражданското сдружение „КОГА“ в Разград. Това съобщи председателят на неправителствената организация Милена Орешкова. Мобилното приложение ще бъде активно до дни и там гражданите ще могат да дават своите идеи за развитието на града. Сдружението „КОГА“ или „Клуб за обществена и гражданска активност“ вече има свой офис в центъра на Разград. Там от 1 септември ще има служител, който да приема граждани, каза още Милена Орешкова.

"Важното е хората да могат да споделят идеите си и ние да намерим начин да ги реализираме. Ще съдействаме на гражданите, ще играем ролята на медиатор, ще имаме юрист в офиса, който ще работи доброволно. Той ще дава консултации на гражданите. Ако е необходимо проблемът да се популяризира по един или друг начин, ако е необходимо този проблем да влезе в залата на Общинския съвет, ние като общински съветници ще го внесем. Тоест, искаме гражданите да получат някаква сигурност, че въпросът им ще намери решение", посочи тя.

„Милена Орешкова е инициатор на идеята в Разград да има омбудсман. „Не срещнахме подкрепа от колегите в Общинския съвет и сега нашият клуб ще има роля на посредник“, заяви Милена Орешкова.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Възрастна жена пострада на пътя

77-годишна жена от Разград е блъсната до бариерата на Кооперативния пазар в Разград. Това съобщават от местната полиция. При маневра товарен автомобил "Ситроен Джъмпер", управляван от 58-годишен мъж, ударил преминаващата пешеходка. Пострадалата е транспортирана и прегледана в МБАЛ - Разград, където е установено, че има фрактура на китката на..

публикувано на 08.08.25 в 13:59

Среднощна гонка с полицията

Водач на електрически мотопед опита да избяга от полицейска проверка в село Лъвино миналата нощ. Това съобщават от разградската полиция. Около 1.50 часа на 6 август полицаи подават звуков и светлинен сигнал за спиране към двуколесното превозно средство без регистрационна табела. Водачът ускорил в посока към изхода на селото, изоставил мотопеда и..

публикувано на 08.08.25 в 11:25

Автомобил удари дете

Автомобил удари 7-годишно дете, излязло внезапно от спрян на пътя микробус. Това съобщават от разградската полиция. Инцидентът е станал около 12:20 часа на 7 август в Кубрат. Момчето пътувало в буса с 51-годишния си дядо. Мъжът спрял превозното средство пред дома си и тръгнал да отвори вратата към двора. Момчето слязло внезапно от другата страна..

публикувано на 08.08.25 в 10:52

Мотосъбор в Разград

Разград отново е домакин на Националния мотосъбор, организиран от мотоклуб „Лудогорски братя“. Официалното откриване на традиционното събитие, което събира хиляди почитатели на моторите, е тази вечер на поляната в местността "Пчелина".  Мотосъборът ще продължи от 8 до 10 август и включва игри, дефиле на ретро машини, тунинг, състезания за „шумен..

публикувано на 08.08.25 в 09:14

Промени в движението

Днес се въвежда временна организация на движението в района на Ученическото общежитие в Разград заради ремонтни дейности, съобщават от общинската администрация.  От 13:00 до 16:00 часа ще бъде затворен за автомобили участъкът от ул. „Н. Й. Вапцаров“ между бул. „Априлско въстание“ и Т-образното кръстовище до сградата на КНСБ. Ограничението няма да..

публикувано на 08.08.25 в 08:59

Закани за убийство

34-годишен мъж е задържан в Районното управление в Кубрат за агресивно поведение и отправени заплахи за убийство. Това съобщават от разградската полиция. Тази нощ около 1.40 часа в явно нетрезво състояние мъжът отправял закани за саморазправа към 36-годишния си брат и семейството му. След пристигането на полицейски екип на място извършителят е..

публикувано на 07.08.25 в 10:45

Жена пострада при катастрофа

71-годишна жена е тежко ранена след катастрофа. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът за пътнотранспортното произшествие е получен в Районното управление в Лозница около 14:20 часа на 6 август. На изхода на град Лозница автомобил „Нисан Алмера“ удря движеща се пред него конска каруца.  При инцидента пострадали возещите се в каруцата..

публикувано на 07.08.25 в 10:11